Trwa ładowanie...

"Ewa Kopacz brała współudział w bezczeszczeniu zwłok w Smoleńsku"

Podczas sekcji w Rosji rozcinano ciała naszych bliskich, po czym nie wszystkie narządy były wsadzone do wewnątrz. To upokarzanie po śmierci. Rosyjskie sekcje były pozorowane, a ciała naszych bliskich bezczeszczone. Ewa Kopacz wiedziała o tym, brała w tym udział lub przynajmniej była świadkiem - mówi gość "Kontrwywiadu" RMF FM Beata Gosiewska.

"Ewa Kopacz brała współudział w bezczeszczeniu zwłok w Smoleńsku"Źródło: PAP, fot: Andrzej Hrechorowicz
d40pf8f
d40pf8f

- Ja zawsze mówiłam, że moim celem jest dojście do prawdy i przestrzeganie prawa. Miałam nadzieje, że te badania... Gdyby te badania były wykonane tuż po katastrofie, na pewno byśmy więcej wiedzieli o przyczynach tej katastrofy - powiedziała Gosiewska. - Uważam, że ci, którzy są winni nie wykonania tych badań, powinni być pociągnięci do odpowiedzialności. Tutaj nie tylko jest odpowiedzialność prokuratury, ale również drugiej osoby obecnie w państwie, pani ówczesnej minister Kopacz, która była świadkiem, była tam, na miejscu - dodała.

Wdowa po Przemysławie Gosiewskim powiedziała też, że minister Kopacz znała sytuację, brała udział, w dodatku sama mówiła, że ubierała fartuch i brała udział w sekcjach. - Również tutaj to, czego dowiedzieliśmy się po ekshumacji, że tak naprawdę zbezczeszczono ciała naszych bliskich i pani marszałek brała współudział lub co najmniej była świadkiem tych wydarzeń - tłumaczy.

- Tak naprawdę te sekcje to były pozorowane sekcje. Rozcinano ciała naszych bliskich, po czym nawet nie wszystkie narządy były włożone do wewnątrz. Jest to dla nas trudne i bolesne, ja naprawdę nie chciałabym o tym mówić, bo to jest takie jeszcze upokarzanie nawet po śmierci - mówiła Gosiewska w "Kontrwywiadzie".

d40pf8f

- Ja nie wiem, czy to był zamach i kto jest za to odpowiedzialny. Zachowanie polskiego rządu od początku tej katastrofy jest bardzo dziwne. Na pewno nie wierzę w to, że to był zwykły wypadek lotniczy - dodaje. Mówi, też, że w Smoleńsku pozostały te części ciał, które nie wróciły do Polski. - Chodzi nam o godne zabezpieczenie tego miejsca, żeby nie było zniszczone, żeby szczątki, które wymywa deszcz, nie były bezczeszczone - tłumaczy.

d40pf8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40pf8f
Więcej tematów