Trwa ładowanie...
d3gb1pp

Europejska Sieć Rad Sądownictwa może wykluczyć nową KRS

Na wniosek Kees'a Sterk'a, członka holenderskiej Rady Sądownictwa, Europejska Sieć Rady Sądownictwa zagłosuje w sprawie wykluczenia nowej KRS. Powodem jest podejrzenie, że nie spełnia już ona wymogów niezależności od władzy wykonawczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leszek Mazur, przewodniczący nowej, polskiej rady KRS.
Leszek Mazur, przewodniczący nowej, polskiej rady KRS. (East News, Fot: East News)
d3gb1pp

W sierpniu został złożony wniosek sugerujący, że Polska nie spełnia już wymogów niezależności od władzy wykonawczej. Obecnie wiadomo, że zarząd ENCJ będzie rekomendował zawieszenie Polski, którą zareprezentuje w Rumunii Leszek Mazur, przewodniczący nowej, polskiej rady KRS. Jeśli wniosek Holendrów zyska poparcie 3/4 głosów spośród obecnych na sali, polska KRS zostanie zawieszona.

Przypomnijmy, że na początku bieżącego roku w życie weszła nowelizacja ustawy o KRS, odnosząca się przede wszystkim do nowych zasad wyboru sędziów. W marcu Sejm RP wybrał 15 sędziów na nowych członków KRS.

d3gb1pp

Europejska Sieć Rad Sądownictwa- to międzynarodowa organizacją zrzeszającą rady do spraw sądownictwa dwudziestu państw Unii Europejskiej. Ma za zadanie pilnować, aby sądy były niezależne, a niezawisłości sędziowskiej nic nie zagrażało.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gb1pp

Podziel się opinią

Share

d3gb1pp

d3gb1pp
Więcej tematów