Trwa ładowanie...
d2i9t5z
d2i9t5z

Estonia: rozpoczął się konkurs chopinowski

W Narwie w Estonii rozpoczął się w środę doroczny Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla młodzieży z państw z regionu Morza Bałtyckiego. Impreza organizowa z inicjatywy ambasady polskiej w Tallinie weszła na stałe do kalendarza najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Estonii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2i9t5z

Do Narwy, miasta na północym wschodzie Estonii, przbyło ponad 40 wykonawców z Estonii, Finlandii, Litwy, Niemiec, Polski i Rosji. Nasz kraj reprezentują dwie uczennice ze szkół muzycznych w Warszawie i Poznaniu.

Podczas dwóch etapów przesłuchań młodzi pianiści będą rywalizować o miano najlepszego interpretatora utworów Fryderyka Chopina. W sobotę międzynanrodowe jury pod przewodnictwem profesor Teresy Manasterskiej z Warszawskiej Akademii Muzycznej ogłosi nazwiska laureatów, którzy nastepnie wystąpią w konkursie finałowym.

Patronat nad konkursem sprawują ambasadorowie Polski, Francji i Niemiec oraz Ministerstwa Kultury Polski i Estonii. Polskie Radio jest fundatorem jednej z głównych nagród. Będzie to wycieczka do Polski, której program obejmuje zwiedzanie miejsc związanych z życiem i twórczością Chopina oraz uczestnictwo w koncertach muzyki wielkiego kompozytora. (and)

d2i9t5z

Podziel się opinią

Share
d2i9t5z
d2i9t5z