Trwa ładowanie...
dg0vw50
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wojsko
+2

Erdogan wezwał naród do przeciwstawienia się "próbie zamachu stanu"

• Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał naród do przeciwstawienia się "próbie zamachu stanu" poprzez wyjście na ulice
• Dodał, że zamach jest dziełem "mniejszości w łonie armii"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Erdogan wezwał naród do przeciwstawienia się "próbie zamachu stanu"
(AFP)
dg0vw50

- Absolutnie nie uważam, że puczystom powiedzie się - powiedział Erdogan.

Erdogan wypowiadał się przez telefon dla telewizji CNN-Turk.

Armia ogłosiła, że przejęła kontrolę nad krajem. Nie wiadomo, gdzie jest prezydent kraju Recep Erdogan. Źródła w pałacu prezydenckim twierdzą, że polityk jest bezpieczny, ale część mediów podaje, że Erdogan opuścił kraj prywatnym odrzutowcem.

dg0vw50

Turecka armia ogłosiła, że władzę w kraju przejęła Rada Pokoju. Wprowadzono godzinę policyjną i stan wojenny. Wojsko zapowiedziało też, że wkrótce zostanie ogłoszona nowa konstytucja. O wszystkim informował prezenter państwowej telewizji, której siedziba miała zostać przejęta przez wojsko. Całkowicie zamknięto też lotnisko w Stambule i zawieszono wszystkie loty do Turcji. Nieoficjalnie wiadomo, że armia wzięła zakładników w sztabie generalnym.

Tymczasem premier Binali Yildirim poinformował, że rząd nadal sprawuje władzę w kraju. Źródła prezydenckie twierdzą, że Recep Erdogan jest bezpieczny i wciąż sprawuje władzę. Inne źródła podają jednak, że wyleciał z kraju na pokładzie prywatnego odrzutowca. Wiadomo, że na ulice Stambułu wyjechały czołgi, a wojsko zamknęło oba mosty na Bosforze. Czołgi i pojazdy opancerzone są na ulicach miast. Nad Ankarą latają wojskowe myśliwce, w mieście słychać też strzelaninę. W wielu miejscach nie działają telefony.

dg0vw50

Podziel się opinią

Share

dg0vw50

dg0vw50
Więcej tematów