Trwa ładowanie...
dae6izi

Episkopat: udział w wyborach obywatelskim obowiązkiem

W "Słowie Pasterskim przed Wyborami Parlamentarnymi" Rada Stała Episkopatu Polski przestrzega przed głosowaniem na partię nawiązującą do ciągłości ideowej z partią komunistyczną, która zapowiada, że zmieni ustawę chroniącą życie.

dae6izi
dae6izi

Prawość charakteru, poczucie odpowiedzialności, nadrzędność dobra wspólnego narodu i państwa, sumienie stojące na straży Prawa Bożego - te cechy kandydatów, zdaniem biskupów - powinny być ważne dla wyborców. Biskupi podkreślają również, że udział w wyborach parlamentarnych jest naszym obywatelskim obowiązkiem. Autonomia porządku demokratycznego nie ma jednak charakteru absolutnego i nie jest nadrzędna w stosunku do podstaw etycznych, które mają moc wiążącą w każdej formie ustrojowej.

W ocenie Episkopatu, trzeba strzec takich wartości, jak życie ludzkie, chrześcijańskie wychowanie młodego pokolenia, zwłaszcza z myślą o życiu rodzinnym. Nie gwarantują tego ugrupowania, które do wspomnianych wartości podchodzą w duchu całkowicie laickim, wskazując na rozwiązanie jawiących się problemów w duchu etyki liberalnej - uważają biskupi.

List pasterski w sprawie wyborów ma być odczytany 16 września w kościołach w całej Polsce.(aka, jd)

Zobacz także:
w Opoka-Czytelnia tekst Listu Pasterskiego

dae6izi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dae6izi
Więcej tematów