Trwa ładowanie...
d2xkc7t

Episkopat: słowa Jażdżewskiego to przejaw nienawiści

Rrzecznik Konferencji Episkopatu Polski skomentował słowa Leszka Jażdżewskiego - To przejaw nienawiści i piętnowania ludzi wierzących – ocenił ks. Paweł Rytel-Andrianik. Redaktor naczelny "Liberté" wygłosił w piątek krótką i dosadną opinię o polskim Kościele katolickim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. (East News, Fot: Piotr Molecki/East News)
d2xkc7t

W specjalnym oświadczeniu rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik napisał:

"Wypowiedź Pana redaktora Leszka Jażdżewskiego odbieramy jako przejaw nienawiści i piętnowania ludzi wierzących. Ze smutkiem trzeba zauważyć, że tego rodzaju słowa padają na polskim uniwersytecie" – podkreśla Rytel-Andrianik.

Wpis kończy odwołaniem do Pisma Świętego:

d2xkc7t

"Pan Jezus uczy nas w Ewangelii miłości bliźniego. Nie jest to łatwe, ale mimo to Polacy dobrze rozumieją sens śpiewanych przez lata słów: >> chroń mnie, Panie, od pogardy, przed nienawiścią strzeż mnie, Boże<<."

W piątek, przed wykładem Donalda Tuska na UW, głos zabrał redaktor naczelny "Liberté". Leszek Jażdżewski wypomniał polskiemu Kościołowi "niewyjaśnione skandale pedofilskie oraz opętanie walką o pieniądze i o wpływy." Jego zdaniem to odbiera Kościołowi prawo do bycia sumieniem narodu.

– Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa i gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany, to prawdopodobnie przez tych, którzy używają krzyża jako pałki do tego, aby zaganiać pokorne owieczki do zagrody – mówił w piątek Jażdżewski.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xkc7t

Podziel się opinią

Share

d2xkc7t

d2xkc7t
Więcej tematów