Trwa ładowanie...

Emocje po filmie Sekielskiego o pedofilii. Platforma Obywatelska zapowiada zmiany w prawie

Zniesienie przedawnienie przestępstw pedofilskich, dożywotni zakaz pracy z dziećmi dla skazanych, zespół prokuratorski do walki z przestępczością wobec dzieci - to trzy propozycje Platformy Obywatelskiej, która chce zaostrzenia kar za pedofilię. - Jeśli nie działają, służby i rząd to parlament musi działać - mówił Grzegorz Schetyna.

Share
Emocje po filmie Sekielskiego o pedofilii. Platforma Obywatelska zapowiada zmiany w prawie
Źródło: PAP
djeepo8

- "Zero tolerancji dla pedofilów" - to jest projekt zmiany ustawy, którą złożymy w ciągu godziny w Sejmie. Kto podnosi rękę na polskie dzieci podnosi rękę na Polskę - mówił Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej. Polityk dodał, że zmiana ustawy "dotyczy błyskawicznej reakcji parlamentu na ujawniane afery pedofilskie".

- Jeśli nie działają, służby i rząd to parlament musi działać - podkreślił Schetyna.

Tym samym PO proponuje wprowadzenie trzech rozwiązań w polskim prawie. - Trzeba znieść przedawnienie przestępstw pedofilskich, wprowadzić dożywotni zakaz pracy z dziećmi dla osób skazanych za przestępstwa wobec dzieci. Przy Rzeczniku Praw Dziecka musi powstać zespół prokuratorski do walki z przestępczością wobec dzieci - wyliczał Grzegorz Schetyna.

djeepo8

Zobacz także: Dominik Tarczyński o filmie Tomasza Sekielskiego o pedofilii w kościele. Jednoznaczna opinia

Kaczyński o pedofilii: będą surowe kary

W sobotę miała miejsce premiera filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który obnaża przypadki pedofilii w polskim Kościele. W momencie publikacji tego artykułu dokument ma na swoim koncie 6 989 940 wyświetleń.

Film stał się tematem w kampanii przed wyborami do PE. Na niedzielnej konwencji Jarosław Kaczyński oświadczył, że PiS przygotował zmiany kodeksie karnym.

djeepo8

– Nie będzie zawiasów za pedofilię, będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia. I to dla wszystkich, niezależnie jakie funkcje społeczne pełnią – mówił prezes Kaczyński. – Granica odpowiedzialności karnej, jeśli chodzi o wiek ofiary, jest zarysowana bardzo nisko - 15 lat; ona będzie podwyższona. I niech nikt nie mówi o efebofilii – zaznaczył lider PiS.

To jednak nie wszystko. Kaczyński podkreślił że PiS "jest w tej chwili atakowani w sposób wyjątkowo nieuczciwy i bezecny przez naszych przeciwników z powodu pewnego rodzaju wydarzeń, które rzeczywiście miały miejsce w Kościele".

- I my nigdy tego rodzaju zjawisk, nigdy patologii w żadnej dziedzinie, także w sferze Kościoła nie tolerowaliśmy i nie będziemy tolerować. Co więcej, to my podjęliśmy walkę z pedofilią. Wprowadziliśmy rejestr pedofilów. A kto się przeciwstawiał? Kto krzyczał o wolności? Platforma Obywatelska - przekonywał prezes PiS.

Widziałeś film Tomasza Sekielskiego? Dołącz do naszej akcji na Facebooku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djeepo8

Podziel się opinią

Share
djeepo8
djeepo8
Więcej tematów