Trwa ładowanie...
d23uu92

Emerytura Plus uchwalona. Rafalska popełnia błąd na sejmowej mównicy. Nie wie, kiedy wypada Dzień Ojca

Emerytura Plus została uchwalona w czwartek 4 kwietnia. Jednorazowe świadczenia będą wypłacane wraz z majowymi poborami. Tłumacząc termin wypłat 13. emerytury Rafalska, wskazała, że jest to miesiąc, w którym obchodzony jest Dzień Matki i Dzień Ojca. Zapomniała, że drugie z wymienionych świąt przypada 23 czerwca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emerytura Plus. Przed głosowaniem Rafalska stwierdziła, że Dzień Ojca wypada 27 maja.
Emerytura Plus. Przed głosowaniem Rafalska stwierdziła, że Dzień Ojca wypada 27 maja. (WP.PL)
d23uu92

Emerytura Plus – kto otrzyma 13. emeryturę?

Emerytura Plus to jedna z obietnic zawartych w tzw. piątce PiS. W czwartek posłowie przegłosowali ustawę, dzięki której już w maju wszyscy emeryci i renciści otrzymają 13. emeryturę. „Trzynastkę” zostanie przyznana również osobom pobierającym tzw. emeryturę dla matek, o ile świadczenie zostanie im przyznane nie później niż 30 kwietnia.

Wysokość 13. emerytury będzie nieco niższa od najniższa emerytura, która w 2019 roku wynosi nieco ponad 960 zł netto (na rękę). „Trzynastka” wypłacana w ramach programu Emerytura Plus będzie liczyła 888 zł i 25 groszy.

d23uu92

Emerytura Plus – 13. Emerytura prezentem na Dzień Matki i Dzień Ojca?

Tuż przed głosowaniem nad ustawą, dotyczącą programu Emerytura Plus, minister Rafalska tłumaczyła, dlaczego 13. emerytura będzie wypłacana właśnie w maju. „Dlaczego maj? Bo w tym miesiącu mamy też najpiękniejsze święto matki. Nasze kochane mamy, które są w wieku emerytalnym, dostaną to świadczenie. A następnego dnia mamy Dzień Ojca, nasi ojcowie również dostaną to świadczenie” – zaznaczała Rafalska. Minister Pracy i Polityki Społecznej zapomniała, że Dzień Ojca w Polsce jest obchodzony 23 czerwca, a nie 27 maja (dzień po Dniu Matki).

d23uu92

Podziel się opinią

Share

d23uu92

d23uu92
Więcej tematów