placeholder_3nnlpn

Elżbieta Witek odwołana z funkcji szefowej MSWiA

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał Elżbietę Witek z urzędu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. To ona, według doniesień mediów, ma zastąpić Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Witek została oficjalnie zgłoszona jako kandydatka na stanowisko marszałka Sejmu
Elżbieta Witek została oficjalnie zgłoszona jako kandydatka na stanowisko marszałka Sejmu (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
placeholder_3nnlpn

O decyzji Andrzeja Dudy poinformowano na profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze.

Jednocześnie posłanka PiS została oficjalnie zgłoszona jako kandydatka na stanowisko marszałka Sejmu. Klub PO-KO z kolei zgłosił Małgorzatę Kidawę-Błońską, a klub PSL - Urszulę Pasławską.

placeholder_3nnlpn

Chwilę wcześniej informowaliśmy w WP, że Marek Kuchciński złożył oficjalną rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Zgodnie z regulaminem jego obowiązki przejął dotychczasowy wicemarszałek Ryszard Terlecki z PiS.

Wybór nowego marszałka nastąpi na rozpoczynającym się o godz. 15:30 posiedzeniu Sejmu.

placeholder_3nnlpn

Zobacz: Marek Kuchciński rezygnuje. Na konferencji miał nietęgą minę:

Po Kuchcińskim chcieli postawić na kobietę

Kandydatura Witek to wypełnienie założeń PiS - chcieli postawić na kobietę, która ma "łagodzić nastroje". Politycy partii rządzącej uważają również, że Witek, za którą nie ciągną się afery, zostanie lepiej przyjęta przez opozycję.

placeholder_3nnlpn

Na nowego marszałka Sejmu typowano też m.in. Małgorzatę Gosiewską i Małgorzatę Wassermann, ale ta miała się na to nie zgodzić.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Witek w resorcie zastąpi koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Przypomnijmy, na Marka Kuchcińskiego spadła fala krytyki, kiedy opinia publiczna dowiedziała się, że latał rządowym samolotem ze swoją rodziną. Później okazało się, że na pokład zabierał też innych polityków PiS i ich rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

placeholder_3nnlpn
Polub WP Wiadomości
placeholder_3nnlpn
placeholder_3nnlpn