Trwa ładowanie...
d1jrdqx
Elżbieta Witek o sondażach: nie wpadamy w triumfalizm
TVP

Elżbieta Witek o sondażach: nie wpadamy w triumfalizm

- Jesteśmy na początku drogi. Nie wpadamy w triumfalizm i nie liczymy na wygraną w wyborach. Najpierw musimy ciężko pracować i udowodnić obywatelom, że na to zasługujemy - powiedziała na antenie TVP Info Elżbieta Witek, rzeczniczka PiS.
Share
d1jrdqx

Witek skomentowała w ten sposób ostatnie sondaże przedwyborcze, które dają jej partii możliwość samodzielnego rządzenia.

Rzeczniczka PiS podkreśliła, że ugrupowanie skupia się teraz na przekonaniu wyborców do swojego programu. - Trudno jest mówić, jak się scena polityczna ułoży po wyborach, bo widzimy co się dzieje z ruchem Pawła Kukiza, ale niewątpliwie będziemy zabiegać o jego elektorat - powiedziała Witek.

d1jrdqx

Nie wykluczyła koalicji z ruchem Pawła Kukiza, jeżeli ugrupowanie to wejdzie do Sejmu. - Jeżeli wyborcy nam zaufają i zechcą dać PiS taki wynik, który umożliwi nam samodzielne rządy albo przy niewielkim wparciu takich ugrupowań, jak Pawła Kukiza, to oczywiście, że tak (jest szansa na koalicję - red.) - oznajmiła rzeczniczka PiS.

PiS i PO przejmują wyborców Kukiza

PiS (wraz z Solidarną Polską oraz Polską Razem) prowadzi w rankingu partii politycznych z poparciem 43 proc. Polaków. Na Platformę Obywatelską zdecydowałoby się zagłosować 28 proc. respondentów, a na podium utrzymał się jeszcze Ruch Kukiza (10 proc.) - wynika z ostatniego sondażu pracowni Estymator dla "Newsweeka".

Do Sejmu mogłyby wejść jeszcze tylko PSL i SLD, które popiera 5 proc. Polaków. Poniżej progu wyborczego znalazły się: Nowoczesna.PL (4 proc. poparcia), KORWiN (2 proc.) oraz Ruch Narodowy (2 proc.).

Z kolei sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 mówi, że PiS może cieszyć się 33-proc. poparciem wyborców, PO - 23 proc., natomiast Paweł Kukiz - 18-proc.

d1jrdqx

Podziel się opinią

Share
d1jrdqx
d1jrdqx
Więcej tematów