Trwa ładowanie...
d3ve4t7
Elżbieta Witek: Gabriela Tomik nie odebrała powołania na wiceministra

Elżbieta Witek: Gabriela Tomik nie odebrała powołania na wiceministra

Gabriela Tomik nie odebrała powołania i nie jest wiceministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - poinformowała rzeczniczka rządu Elżbieta Witek. Do czasu wyjaśnienia sprawy dotyczącej prokuratorskich zarzutów wobec niej Tomik nie będzie wiceszefem tego resortu - dodała Witek.
Share
d3ve4t7

- Pani Gabriela Tomik była rekomendowana przez Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Śródlądowej jako świetny fachowiec w tej dziedzinie, znany samorządowiec z dużymi osiągnięciami. Rzeczywiście miała być powołana na wiceministra, ale dzisiaj, dosłownie godzinę temu, otrzymaliśmy do Kancelarii informację z prokuratury, że postawiono jej zarzuty - powiedziała Witek.

- W związku z tym Gabriela Tomik nie odebrała powołania i nie jest wiceministrem, nie będzie miała powołania do czasu rozstrzygnięcia tej sprawy. Sprawa dotyczy jej działalności w samorządzie. Poczekamy. Nie będzie wiceministrem do czasu rozstrzygnięcia - dodała.

d3ve4t7

Radio Zet podało, że Tomik w kwietniu tego roku w Prokuraturze Okręgowej w Opolu usłyszała zarzut nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.

Jak twierdzi radio, według śledczych w latach 2011-2013, jako wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego miała nie dopełnić swoich obowiązków; śledztwo dotyczy nielegalnej kopalni piasku i żwiru we wsi Dębowa oraz urzędników, którzy dopuścili się w tej sprawie licznych zaniechań. Zarzuty usłyszeli też inni urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

d3ve4t7

Podziel się opinią

Share
d3ve4t7
d3ve4t7
Więcej tematów