Trwa ładowanie...
dx455dk

Elżbieta Rafalska: projekt "Za życiem" to pierwszy krok w kierunku kompleksowego programu

• Projekt "Za życiem" to tylko pierwszy krok w kierunku przygotowania kompleksowego programu - mówiła w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska
• Kompleksowy i szczegółowy program ma być przyjęty przez rząd do końca roku
• Projektem zająć się ma sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny

Share
dx455dk

- Jednorazowe wsparcie pieniężne, które przewiduje program "Za życiem" to udzielenie pomocy w najtrudniejszym momencie, w której rodzina może być pozbawiona środków, a najbardziej ich potrzebuje - powiedziała w czwartek minister rodziny Elżbieta Rafalska.

Apelowała, by "tej propozycji, na której media się skoncentrowały" (...), "tych dobrych intencji, tego rozwiązania nie niszczyć przez dorabianie jakiegoś drugiego dna".

Przyjęty w środę przez rząd projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem" przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia ciężko chorego dziecka przysługiwać będzie jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł.

dx455dk

Jak tłumaczyła Rafalska, pozostałe punkty programu "Za życiem" odwołują się do konkretnych ustaw, i rozwiązania znajdą się w programie, który ma zostać opracowany do końca roku.

- Ta propozycja jednorazowego wsparcia ma być udzieleniem pieniężnej pomocy w najtrudniejszym momencie, w którym rodzina może być pozbawiona środków; a naprawdę w momencie, w którym rodzi się dziecko (...) i najbardziej ich potrzebuje - wyjaśniła. Dodała, że potrzebna jest kompleksowa pomoc, ale potrzebne też są pieniądze, np. żeby zapłacić za taksówkę czy leki. - To jest moment, kiedy rodzina nie może być bez środków finansowych - podkreślała minister.

dx455dk

Podziel się opinią

Share
dx455dk
dx455dk
Więcej tematów