Trwa ładowanie...

Elton John na celowniku IS. Atak planowany na koncercie

19-letni Haroon Syed przyznał się w sądzie do planowania zamachu terrorystycznego podczas koncertu Eltona Johna. Twierdzi, że chciał odpowiedzieć na wezwania do walki ze strony dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS). Zaatakować chciał w londyńskim Hyde Parku w symboliczną dzień: 11 września ubiegłego roku. .
Share
Elton John na celowniku IS. Atak planowany na koncercie
Źródło: FORUM, Fot: REUTERS/Mike Segar
d3eo2w5

Pochodzący z zachodniego Londynu Syed przyznał się, że od kwietnia 2016 roku przygotowywał się do ataku - informuje BBC News. Schwytano go po rozmowie, którą przeprowadził przez internet z podstawionym tajnymi agentami brytyjskich służb.

Nastolatek kupował w internecie m.in. materiały wybuchowe i zbierał informacje na temat gęsto zaludnionych miejsc w Londynie, by dokonać masowego zamachu. Jednym z wytypowanych miejsc był koncert Eltona Johna, organizowany w rocznicę zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku na wieże WTC w Nowym Jorku.

d3eo2w5

ZOBACZ TEŻ: Islamiści zaatakowali chrześcijańskie kościoły w Egipcie

Wyrok w sprawie Syeda ma zapaść w czerwcu, po tym jak zostanie on poddany badaniom psychiatrycznym.

Z kolei brat 19-latka, również inspirowany działaniami IS, 23-letni Nadir Syed został w czerwcu ubiegłego roku skazany na dożywocie za planowanie ataku 3 lata temu. Chciał obciąć głowę przypadkowej osobie w okolicy Niedzieli Pamięci (Remembrance Sunday), upamiętniającej wkład brytyjskich żołnierzy i państw Wspólnoty Narodów w zwycięstwo w dwóch wojnach światowych.

d3eo2w5

Podziel się opinią

Share
d3eo2w5
d3eo2w5
Więcej tematów