Trwa ładowanie...
d2i41rk

Ełk. 96-latka przeszła 10 km w poszukiwaniu zegarmistrza. Nie miała siły wrócić

Do ełckiej komendy przyszła seniorka i wypytywała funkcjonariuszy o zegarmistrza. Dyżurny policji ustalił, że kobieta przyszła piechotą z miejscowości oddalonej o 10 km. W trosce o zdrowie 96-latki mundurowi odwieźli ją z powrotem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ełk. 96-latka przeszła piechotą 10 km, by znaleźć zegarmistrza
Ełk. 96-latka przeszła piechotą 10 km, by znaleźć zegarmistrza (Pixabay)
d2i41rk

Do niecodziennej sytuacji doszło w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Do tamtejszej komendy policji przyszła starsza kobieta i zaczęła wypytywać funkcjonariuszy, gdzie w mieście znajdzie zakład zegarmistrzowski.

Ełk. 96-latka przeszła piechotą 10 km, by znaleźć zegarmistrza

Seniorka od razu przykuła uwagę oficera dyżurnego, który zainteresował się jej pojawieniem. Podczas rozmowy dowiedział się, że w poszukiwaniu zegarmistrza kobieta pokonała piechotą 10 km.

d2i41rk

Przeczytaj: Małżeństwo spędziło noc na dworze. Szczęśliwy finał poszukiwań

96-latka planowała również w taki sam sposób wrócić, ale nie miała już siły. W trosce o zdrowie i bezpieczny powrót kobiety mundurowi postanowili ją odwieźć. Po krótkim czasie przekazali seniorkę pod opiekę rodziny.

Apel policji: dbajmy o seniorów

Policja apeluje do opiekunów osób starszych, aby w trudzie codziennych obowiązków nie zapominali o ich potrzebach i bezpieczeństwie, zwłaszcza w porze jesiennej i zimowej.

d2i41rk

Funkcjonariusze podkreślają, że seniorzy są bardziej narażeni na wychłodzenie. Mogą również łatwo stracić orientację w terenie i zabłądzić. Mundurowi proszą, żeby zgłaszać informację o takich osobach. Zapewniają, że każdy sygnał zostanie sprawdzony.

Przeczytaj również: W tydzień pokonała koronawirusa. I to w tym wieku!

Jarosław Kaczyński jak Wojciech Jaruzelski? Rafał Trzaskowski mówi o "prowokacji"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i41rk

Podziel się opinią

Share
d2i41rk
d2i41rk
Więcej tematów