Trwa ładowanie...

Elitarna służba mundurowa ogłosiła rekrutację. Jak dostać tę pracę?

Jeśli masz średnie wykształcenie, nieposzlakowaną opinię i jesteś fizycznie sprawny, to może być twoja szansa. BOR zamierza zrekrutować większa liczbę osób na różne stanowiska: od kierowców po inżynierów. Jakie warunki jeszcze trzeba spełniać by dostać tę pracę?
Share
Kandydaci powinni mieć umiejętność dostosowania się do trudnych warunków pełnienia służby.
Kandydaci powinni mieć umiejętność dostosowania się do trudnych warunków pełnienia służby. Źródło: PAP, Fot: Marek Zakrzewski
d1etj53

BOR szuka informatyków, prawników, lekarzy, kierowców z prawem jazdy co najmniej kategorii C, diagnostów samochodowych, mechaników samochodowych, inżynierów: budownictwa, chemii, łączności, telekomunikacji a także elektryków.

Jeśli chcemy wziąć udział w rekrutacji, musimy mieć obywatelstwo polskie, nie więcej niż 35 lat, być niekaranym i korzystać z pełni praw publicznych.

Skandale w BOR. Zobacz wideo:

Warunkiem jest także uregulowany stosunek do służby wojskowej poprzez przeniesienie do rezerwy (nie dotyczy absolwentów szkół wyższych i kobiet)

d1etj53

Nie będzie to praca łatwa. BOR podkreśla, że kandydaci do służby powinni być gotowi do podporządkowania się dyscyplinie służbowej i mieć umiejętność dostosowania się do trudnych warunków pełnienia służby.

W tym tygodniu Sejm zajął się rządowym projektem ustawy o powołaniu w miejsce BOR Służby Ochrony Państwa (SOP). Nowa formacja zajmie się ochroną najważniejszych osób w państwie i zagranicznych delegacji (w tym rozpoznawaniem i zapobieganiem skierowanym przeciw nim przestępstwom), a także kluczowych obiektów dla funkcjonowania państwa. W SOP będzie pracować 3 tys. osób - o 50 proc. więcej niż obecnie w BOR.

Więcej o pracy w BOR pisaliśmy na money.pl.

d1etj53

Podziel się opinią

Share
d1etj53
d1etj53
Więcej tematów