Zdumiewający zwrot. Rewolucja w branży turystycznej

Ekstremalne upały zmieniają turystykę. Cudzoziemcy wypoczywają w Polsce
Ekstremalne upały zmieniają turystykę. Cudzoziemcy wypoczywają w Polsce
Źródło zdjęć: © East News | Piotr Molecki
oprac. KAR

19.07.2023 15:56, aktual.: 19.07.2023 22:00

W ostatnim czasie eksperci zauważają wyraźne zmiany na rynku turystycznym. Polskę odwiedza coraz więcej cudzoziemców. Do wypoczynku nad Bałtykiem lub na Mazurach zachęcają ich m.in. atrakcyjne ceny i pogoda.

"Dane Europejskiej Komisji ds. Podróży (ETC) wskazują, że liczba osób, które chcą podróżować do regionu Morza Śródziemnego w okresie od czerwca do listopada, spadła już o 10 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy upalna pogoda doprowadziła do suszy i pożarów" - czytamy w Reuters.

Z uwagi na ekstremalne upały więcej cudzoziemców wypoczywa m.in. w Czechach, Danii, czy Irlandii. Zagraniczni turyści chętnie odwiedzają też Polskę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Przyjeżdżają Hiszpanie, którzy mają domy na śródziemnomorskim wybrzeżu. Wynajmują je szukającym słońca cudzoziemcom, w tym Polakom, a sami jadą na Mazury czy nad Bałtyk" - informuje "Rzeczpospolita". Warto jednak zaznaczyć, że Polacy nie rezygnują ze swoich wakacji na południu Europy.

- W Alicante latem jest nie do wytrzymania. W Polsce mamy i słońce, i deszcz, ciepło i chłodno. Jest dobre jedzenie bez tłumów - wyjaśnia Carlos Jimenez Vargas z Alicante, który wypoczywa nad Bałtykiem.

Dziennik zaznacza, że wakacje w Polsce spędzają też Brytyjczycy, Niemcy, Skandynawowie, a nawet Czesi i Węgrzy.

Wielu wczasowiczów z Bliskiego Wschodu pojawia się w Krakowie i w Zakopanem. Podróże ułatwiają im bezpośrednie połączenia lotnicze do stolicy Małopolski.

Czytaj także:

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także