Trwa ładowanie...
d1710wp

Eksplozja w dniu uwolnienia byłego prezydenta

Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak, obalony w 2011 roku podczas arabskiej wiosny, w piątek po sześciu latach wyszedł na wolność - poinformował jego adwokat. W momencie, kiedy Mubarak wychodził na wolność w pobliżu szpitala, który opuszczał doszło do eksplozji. Zginęła jedna osoba, a trzy inne zostały ranne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksplozja w dniu uwolnienia byłego prezydenta
(PAP/EPA)
d1710wp

Do eksplozji doszło na przedmieściach stolicy Egiptu w pobliżu szpitala wojskowego. Mubarak udał się do domu w Helipolis. MSW Egiptu podało, że ofiarą wybuchu był strażnik budynku, gdzie znaleziono "niezidenfikowany metalowy obiekt", który wybuchł, gdy mężczyzna go podniósł. Ranni to jego żona i dwójka dzieci. Nie wiadomo, kto stał za atakiem.

Mubarak był pierwszy przywódcą, który stanął przed sądem po rewolucjach w krajach arabskich, zapoczątkowanych na początku 2011 roku.

Najwyższy sąd apelacyjny w Egipcie na początku marca uniewinnił Mubaraka od zarzutu współodpowiedzialności za śmierć setek demonstrantów podczas powstania z 2011 roku, które położyło kres jego blisko 30-letnim rządom.

Źródło: PAP, The Independent

d1710wp

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1710wp

d1710wp
Więcej tematów