Trwa ładowanie...

Eksplozja w Bejrucie. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych

Eksplozja w Bejrucie. Minister zdrowia Libanu poinformował, że wzrosła liczba ofiar śmiertelnych eksplozji w Bejrucie. Jak podaje Reuters, teraz ofiar eksplozji jest już 154, wcześniej była mowa o 135 osobach, które nie przeżyły wybuchu.

Eksplozja w Bejrucie. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnychŹródło: PAP
d1ja9g1

Agencja NNA, na którą powołuje się Reuters, podała, że liczba ofiar śmiertelnych eksplozji w Bejrucie rośnie. Do potężnego wybuchu w Bejrucie doszło w magazynach portowych w pobliżu centrum stolicy Libanu. Tam przechowywana była saletra amonowa, miała być magazynowana bez niezbędnych zabezpieczeń.

Eksplozja w Bejrucie. 154 ofiary śmiertelne

Kilka dni temu władze przyznały, że spodziewają się wzrostu liczby ofiar śmiertelnych wypadku. Minister Hamad Hasan poinformował, że jedna na pięć osób z około pięciu tysięcy rannych wymagała hospitalizacji, a 120 osób było w stanie krytycznym.

Zdaniem premiera Libanu Hasana Diaba, przyczyną straszliwej eksplozji w Bejrucie mógł być wybuch bardzo dużej ilości saletry amonowej pochodzącej ze statku, który wskutek niesprawności technicznej został zatrzymany w 2013 roku w bejruckim porcie podczas rejsu z Gruzji do Mozambiku.

d1ja9g1

Ocenia się, że od tamtego czasu w porcie składowano przez długie lata około 2750 ton tej groźnej substancji, bez zwracania uwagi na przepisy bezpieczeństwa. W ramach śledztwa aresztowano 16 osób. Libański rząd ogłosił stan wyjątkowy dla miasta Bejrut, który ma trwać dwa tygodnie.

Zobacz też: Przeżyli wybuch w Bejrucie. Wstrząsające relacje świadków

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ja9g1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ja9g1
Więcej tematów