Trwa ładowanie...

Eksperci ds. inwigilacji bez pieniędzy za ŚDM. Burza w stołecznej komendzie

Policjanci z tajnego, elitarnego Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Stołecznej Policji w wyniku uchybień swoich przełożonych, nie otrzymali przed świętami wypłat w związku z nadgodzinami wypracowanymi w czasie Światowych Dni Młodzieży - informuje tvp.info.

Eksperci ds. inwigilacji bez pieniędzy za ŚDM. Burza w stołecznej komendzieŹródło: Agencja Gazeta, fot: Bartosz Bobkowski
dys5meb
dys5meb

Choć szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapowiadał, że każdy funkcjonariusz pracujący przy ŚDM otrzyma właściwe wynagrodzenie, to jednak pieniędzy nie wypłacono w sumie kilkudziesięciu ekspertom zajmujących się inwigilacją.

Z informacji portalu stacji TVP Info wynika, że kiedy pokrzywdzeni przez przełożonych funkcjonariusze zaczęli się skarżyć, komendant stołecznej komendy zdymisjonował Andrzeja M., zastępcę naczelnika WTO.

- Dotychczasowe ustalenia wskazują na brak odpowiedniego nadzoru ze strony kierownictwa wydziału - wyjaśnia w rozmowie z tvp.info - asp. szt. Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy stołecznej policji.

Policjanci uważają jednak, że dymisja to próba wyciszenia sprawy, a nieprawidłowości w wydziale jest więcej. Skierowali w tej sprawie pismo do szefostwa w KWP, w którym napisali o mobbingu, problemach z alkoholem i demoralizującej atmosferze w wydziale.

Poprosili też o udzielenie pomocy przez policyjnych psychologów. Rzecznik KSP poinformował, że psycholodzy zostali włączeni do zespołu, który wyjaśnia sprawę.

oprac. A. Jastrzębski

dys5meb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dys5meb
Więcej tematów