Trwa ładowanie...

Egzaminy gimnazjalne 2019 - kiedy egzamin z polskiego, matematyki i języka obcego?

Egzaminy gimnazjalne 2019 rozpoczną się już w kwietniu. Poniżej publikujemy pełny harmonogram egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie zmierzą się z testami z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, części przyrodniczej, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.

Share
Egzaminy gimnazjalne 2019 - kiedy egzamin z polskiego, matematyki i języka obcego?
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d2tctwj

Egzaminy gimnazjalne 2019 – historia i wiedza o społeczeństwie, język polski

Egzamin gimnazjalny z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego odbędzie się w środę 10 kwietnia. O godzinie 9 uczniowie rozpoczną rozwiązywać test dotyczący historii i wiedzy o społeczeństwie. Na jego rozwiązanie będą mieli 60 minut. Następnie odbędzie się krótka przerwa, po której uczniowie o godzinie 11 rozpoczną zmagania z egzaminem gimnazjalnym z języka polskiego. W tym przypadku na udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania uczniowie będą mieli 90 minut.

Egzaminy gimnazjalne 2019 – część matematyczno-przyrodnicza

Egzaminy gimnazjalne z części matematyczno-przyrodniczej zaplanowano na czwartek 11 kwietnia. Jako pierwszy uczniowie rozwiążą test z części przyrodniczej. Przystąpią do niego o godzinie 9:00. Na udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania będą mieli 60 minut. O godzinie 11 zdający przystąpią do egzaminu z matematyki. W tym przypadku na udzielenie odpowiedzi będą mieli 90 minut.

d2tctwj

Egzaminy gimnazjalne 2019 – język obcy nowożytny

W piątek 12 kwietnia o godzinie 9 rozpocznie się egzamin gimnazjalny z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. O godzinie 11 część zdających przystąpi do części rozszerzonej tego egzaminu. Test rozszerzony muszą zdawać wszyscy uczniowie, którzy zadeklarowali, że przystąpią do egzaminu z języka obcego, którego uczyli się od szkoły podstawowej. Pozostali uczniowie mogą, ale nie muszą do niego przystępować. Na rozwiązanie każdego z testów zdający mają 60 minut.

Egzaminy gimnazjalne 2019 – terminy dodatkowe

Uczniowie, którzy np. z powodów zdrowotnych potwierdzonych zwolnieniem lekarskim, nie przystąpili do egzaminów w głównym terminie, będą mogli zdać go w czerwcu. Egzaminy gimnazjalne odbędą się wówczas w terminie 3, 4 i 5 czerwca. Kolejność rozwiązywania testów będzie taka sama jak w przypadku kwietniowych egzaminów. Na razie nie wiadomo, jaki wpływ na egzaminy gimnazjalne będzie miał strajk nauczycieli zapowiedziany na 8 kwietnia.

d2tctwj

Podziel się opinią

Share
d2tctwj
d2tctwj
Więcej tematów