Trwa ładowanie...
d5vug8w

Egzamin ósmoklasisty. Sprawdzian wiedzy z języków obcych

Egzamin ósmoklasisty wkroczył w ostatnią fazę. Mimo strajku nauczycieli wszystko przebiega zgodnie z planem. Po teście z języka polskiego i matematyki uczniowie mierzą się już tylko z językiem obcym. Zdecydowana większość z nich (95 proc.) wybrała język angielski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin ósmoklasisty
Egzamin ósmoklasisty (Forum, Fot: Forum)
d5vug8w

Egzamin ósmoklasisty zajmie uczniom w środę 90 minut. Większość z nich będzie pisała sprawdzian z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym okazał się niemiecki (4,5 proc.).

Od 2022 roku trzeciego dnia egzaminów uczniowie będą pisać również sprawdzian z przedmiotu, który sami sobie wybiorą. Ale tym razem test językowy oznacza dla ósmoklasistów koniec egzaminów.

Wyniki poznają 14 czerwca. Będą one miały wpływ na przyjęcie ucznia do szkoły ponadgimnazjalnej.

d5vug8w

Przypomnijmy, że napisanie egzaminu ósmoklasisty to warunek ukończenia szkoły podstawowej. Chociaż wielu nauczycieli protestuje i odmówiło wzięcia udziału w organizacji tego sprawdzianu wiedzy, rząd zapewnia, że zrobił wszystko, by odbył się on zgodnie z planem.

Strajk nauczycieli. Broniarz grozi zaostrzeniem protestu

Lider strajku nauczycieli Sławomir Broniarz (szef ZNP) stwierdził we wtorek, że "rośnie liczba szkół, które uważają, że pedagodzy nie powinni rezygnować z obecnej formy protestu.

d5vug8w

W ten sposób przyznał, że strajkujący nauczyciele mogą doprowadzić do tego, że nie zbiorą się rady pedagogiczne, bez których zgodnie z prawem nie można z kolei przeprowadzić egzaminów maturalnych.

Natomiast premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już w czwartek przedstawi formułę obrad okrągłego stołu ws. oświaty. Pierwsze obrady mają się odbyć po Wielkanocy: "w środę, czwartek albo piątek".

Swoich przedstawicieli na to spotkanie wyznaczył już nawet prezydent Andrzej Duda. Na ich czele stanie prof. Andrzej Waśko.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5vug8w

Podziel się opinią

Share

d5vug8w

d5vug8w
Więcej tematów