Trwa ładowanie...
d3vcdjd

Strajk nauczycieli 2019. Sławomir Broniarz zamieścił wymowny wpis

Prawo i Sprawiedliwość nieustannie podkreśla, że kontynuuje misję śp. Lecha Kaczyńskiego. Z kolei przeciwnicy PiS-u wytykają rozbieżności między dzisiejszą polityką władzy a działalnością zmarłego prezydenta. Teraz jego nazwisko pojawia się w kontekście strajku nauczycieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie zostało wykonane w sierpniu 2008 roku
Zdjęcie zostało wykonane w sierpniu 2008 roku (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d3vcdjd

Strajk trwa już tydzień. Nauczyciele nie dogadali się z rządem. Obie strony deklarują, że chcą rozmawiać. ZNP czeka jednak na nowe propozycje PiS. Nie przyjmuje porozumienia, które władza podpisała z Solidarnością. Zarówno w wypowiedziach rządzących, jak i Związku pada zaproszenie do okrągłego stołu. Sławomir Broniarz pośpiesza premiera Mateusza Morawieckiego.

Na Twitterze opublikował zdjęcie z sierpnia 2008 roku, na którym jest między innymi ze śp. Lechem Kaczyńskim. Do fotografii dołączył komentarz: "Wówczas ustaliliśmy potrzebę zwołania edukacyjnego okrągłego stołu. Inicjatorem był ZNP"

Egzamin ósmoklasisty

Za nami tydzień protestu nauczycieli. Podobno wszystkie egzaminy gimnazjalne udało się przeprowadzić normalnie. To były ostatnie tego typu testy. Pierwsze w historii będą z kolei egzaminy ósmoklasisty. Rozpoczną się w poniedziałek o godz. 9. 377 tysięcy uczniów VIII klas szkół podstawowych zmierzy się z językiem polskim.

d3vcdjd

Zobacz także: Jak Anna Zalewska przeżywa strajk nauczycieli? Joanna Lichocka tłumaczy

Wygląda na to, że je również uda się przeprowadzić. - Nie mamy informacji, aby gdziekolwiek w Polsce w czasie egzaminu ósmoklasisty miało dojść do problemów - powiedział w rozmowie z RMF FM dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Zobacz też: Jest odpowiedź do Broniarza. "Nie widzimy zagrożenia dla matur"

Źródło: WP/RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vcdjd

Podziel się opinią

Share
d3vcdjd
d3vcdjd
Więcej tematów