Trwa ładowanie...

Egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie zmierzyli się z językami obcymi. Mamy arkusze CKE

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze ostatniej części egzaminu ósmoklasistów. W czwartek w całej Polsce odbył się egzamin z języków obcych. W sieci pojawiły się już pierwsze komentarze. Zdaniem internautów czwartkowy test był bardzo łatwy.

Share
Egzaminy ósmoklasistów 2022 Egzaminy ósmoklasistów 2022 Źródło: PAP, fot: Lech Muszyński
d8gkvkw

Dziś uczniowie zmierzyli się z językami obcymi. Wcześniej, we wtorek młodzież sprawdziła swoją wiedzę z języka polskiego, a w środę z matematyki. Egzamin ósmoklasistów 2022 z języków obcych w szkołach w całej Polsce rozpoczął się o godzinie 9:00. Przystąpiło do niego 502,6 tys. uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej w Polsce, a także ok. 7,1 tys., uczniów, którzy są obywatelami Ukrainy.

Link do arkuszy wraz z potrzebnymi do wykonania zadań nagraniami można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Centralna Komisja Egzaminacyjna, Licencjodawca
Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języków obcych. Uczniowie komentują

"Proste było", "Ale ten egzamin z języka angielskiego był łatwy", Angielski był banalny" - czytamy komentarze ósmoklasistów po czwartkowym egzaminie.

d8gkvkw

"Czemu te wszystkie egzaminy był takie proste. Co jest?", "Jestem zadowolona bardzo", "Łatwo poszło, liczę na 100 proc." - dodają zdający. Trudno znaleźć w sieci komentarze uczniów, którzy narzekają na poziom trudności egzaminu z języka angielskiego.

Niektórzy twierdzą, że ten egzamin był najłatwiejszy ze wszystkich tegorocznych. "Ten angielski to dla trzecioklasistów układali?" - pyta jeden z internatów. "To było strasznie łatwe" - stwierdziła komentująca.

Uczniowie na Twitterze dodali również, że jedno z zadań na egzaminie z języka angielskiego dotyczyło napisania e-maila do kolegi z informacją, że zepsuł się nam telefon.

Zobacz też: Gigantyczne zmiany związane z Kościołem. Zapowiedź opozycji

Przebieg egzaminu ósmoklasistów z języka obcego 2022

W rozmowie z Polską Agencją Prasową dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik powiedział przed rozpoczęciem czwartkowego egzaminu, że do CKE nie dotarły żadne nieprawidłowości, które mogłyby wpłynąć na przebieg egzaminy. - Wszystko jest w porządku - zaznaczył dyrektor.

d8gkvkw

Egzamin z języka obcego trwa 90 minut. Dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla osób z dysleksją, może być przedłużony do 135 minut.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Język angielski najczęściej wybierany

Z danych CKE wynika, że większość ósmoklasistów zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. To 97,5 proc. wszystkich zdających. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpiło 2,2 proc. uczniów.

Natomiast do egzaminów z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpiło łącznie 0,3 proc. ósmoklasistów.

Wyniki egzaminów ósmoklasistów 2022

Ogólnopolskie wyniki egzaminy ósmoklasisty 2022 zostaną podane 1 lipca 2022 roku. Tego samego dnia uczniowie będą mogli poznać swoje indywidualne wyniki za pośrednictwem ZIU (aplikacji przygotowanej na zlecenie resortu edukacji, która pozwala uczniom sprawdzać uzyskane przez siebie wyniki egzaminów państwowych - przyp. red.).

d8gkvkw

Przypomnijmy, że przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Drugi termin egzaminów zapowiedziano na 13-15 czerwca. Przysługuje on uczniom, którzy z powodów zdrowotnych lub losowych nie mogli przystąpić do egzaminów w pierwszym terminie.

Źródło: Twitter, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d8gkvkw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gkvkw
Więcej tematów