Trwa ładowanie...
sejm
+1

Edukacja seksualna. Posłowie PiS zagłosowali za odrzuceniem projektu. Teraz się tłumaczą

Anna Kwiecień, Andrzej Melak i Edward Siarka, posłowie PiS, głosowali za odrzuceniem projektu ustawy o zakazie edukacji seksualnej. Teraz tłumaczą Wirtualnej Polsce, że była to… pomyłka. - Myślałem, że głosuję za przyjęciem ustawy, a nie za odrzuceniem jej w całości - mówi poseł Edward Siarka. Wtórują mu posłanka Kwiecień i poseł Melak.

Share
Edukacja seksualna. Posłowie PiS zagłosowali za odrzuceniem projektu. Teraz się tłumaczą
Źródło: PAP
ddinqp1

W środę wieczorem Sejm zagłosował za skierowaniem projektu nowelizacji kodeksu karnego zakładającego penalizację edukacji seksualnej do dalszych prac w komisji. O odrzucenie projektu w całości wnioskowała posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Przeciw było 243 głosów (w tym 221 PiS). Sejm nie poparł jej wniosku.

Za tym, by projekt odrzucić w całości, było 150 posłów, w tym większość z opozycji. Wśród nich znalazła się też trójka posłów Prawa i Sprawiedliwości: Anna Kwiecień, Andrzej Melak i Edward Siarka.

ddinqp1

"Zwykła pomyłka"

Posłanka PiS Anna Kwiecień poinformowała nas, że była to pomyłka. - Coś mnie rozproszyło. Złożę stosowne pismo, aby zmieniono mój głos - powiedziała WP. Jest za dalszym procedowaniem tego projektu.

Szum wokół edukacji seksualnej. Jarosław Gowin o Anji Rubik: mam inne autorytety

Poseł PiS Edward Siarka powiedział WP: - Pani wyłapała troje posłów, którzy się pomylili po prostu. Ja myślałem, że głosuję za przyjęciem ustawy. A to było za odrzuceniem. Z mojej strony czysta pomyłka. To kwestia nieostrożności. Teraz już się tylko z tego tłumaczę.

Tak samo tłumaczył się poseł PiS Andrzej Melak. - Niestety pomyliłem się. Było jakieś rozkojarzenie. Zwykła pomyłka - poinformował WP.

ddinqp1

Oznacza to, że za dalszym procedowaniem ustawy jest nie 221, a 224 posłów PiS. 16 polityków partii rządzącej wstrzymało się od głosu.

Nie tylko PiS się myli

Okazuje się, że to nie pierwsze i nie ostatnie pomyłki w tym bloku głosowań. Dwadzieścia minut później Sejm przyjął uchwałę "potępiającą akty nienawiści antykatolickiej". Za głosowała m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska. A razem z nią 10 innych posłów PO-KO.

Na Twitterze tłumaczyła dziś: "W tej sprawie zagłosowałam omyłkowo, dlatego złożyłam wniosek do Marszałek Sejmu o wprowadzenie zmiany w protokole".

Więzienie za edukację seksualną

Zgodnie z obywatelskim projektem ustawy o zakazie edukacji seksualnej karze grzywny, a nawet pozbawienia wolności do lat trzech będzie podlegał ten, "kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletnich obcowania płciowego". Proponowane zmiany obejmują kary za prowadzenie edukacji seksualnej w szkołach bez zgody rodziców małoletnich uczniów. Zmiany mogą też uderzyć m.in. w lekarzy czy edukatorów seksualnych.

ddinqp1

W środę, podczas posiedzenia Sejmu, w całej Polsce odbywały się protesty pod hasłem "Jesień Średniowiecza". Manifestacje zorganizował Strajk Kobiet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddinqp1

Podziel się opinią

Share
ddinqp1
ddinqp1
Więcej tematów