Trwa ładowanie...
anja rubik

Anja Rubik w proteście przed Sejmem. Broniła edukacji seksualnej

W środę 16 października odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy dot. kary więzienia za edukację seksualną małoletnich. Anja Rubik - modelka oraz działaczka społeczna - przekonywała przed Sejmem, że rząd walczy z "wymyślonym widmem", a prawdziwymi ofiarami są "niewinne i przerażone dzieciaki".

Share
Anja Rubik w proteście przed Sejmem. Broniła edukacji seksualnej
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2ur9io

Przygotowany przez inicjatywę "Stop pedofilii" obywatelski projekt nowelizacji Kodeksu karnego został skierowany do dalszych prac. Teraz analizować go będzie komisja. Argumentem za potrzebą nowelizacji jest - jak przekonują autorzy projektu - "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją".

Jednak przeciwnicy tej inicjatywy twierdzą, że za oficjalnym uzasadnieniem kryje się zupełnie inna intencja. Ich zdaniem chodzi głównie o zakazanie prowadzenia edukacji seksualnej pod groźbą pozbawienia wolności. Na znak protestu, w momencie obradowania Sejmu nad tym projektem, przed gmachem parlamentu na Wiejskiej zgromadzili się demonstranci z hasłem "Jesień średniowiecza" na transparentach.

d2ur9io

Anja Rubik o edukacji seksualnej przed Sejmem

Jak podaje tvn24.pl, jedną z wspierających protest była Anja Rubik, modelka i autorka książki "#sexedpl", dotyczącej edukacji seksualnej i kwestii związanych ze sferą erotyczną u młodych. W emocjonalnym wystąpieniu zaznaczyła, że "żadna władza polityczna nie może odebrać prawa do edukacji, prawa do tego, by dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo". Dodała też, że "edukacja seksualna nie jest deprawacją", jest nią za to "pozbawienie młodych ludzi informacji i wiedzy na temat ich ciała, emocji, miłości, seksualności" - przekonywała ze sceny.

Swoje rozgoryczenie motywowała troską o kobiety, które są ofiarami przemocy lub traumy, a które obecna władza skazuje na taki los. Rubik stwierdziła też, że "rząd, który walczy z wymyślonym widmem edukacji seksualnej, tak naprawdę prowadzi wojnę z niewinnymi i przerażonymi dzieciakami".

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz wideo: Szum wokół edukacji seksualnej w Sejmie. Jarosław Gowin o Anji Rubik: mam inne autorytety

d2ur9io

Podziel się opinią

Share
d2ur9io
d2ur9io
Więcej tematów