Trwa ładowanie...
d33l5pe

Dziś Dzień Flagi. Gdy uchwalano nowe święto Antoni Macierewicz... wstrzymał się od głosu

Ustawę wprowadzającą Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski przyjęto 20 lutego 2004 roku. Jednym z zaledwie 7 posłów, którzy wstrzymali się od głosowania był wtedy Antoni Macierewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziś Dzień Flagi. Gdy uchwalano nowe święto Antoni Macierewicz... wstrzymał się od głosu
(PAP)
d33l5pe

Antoni Macierewicz jest dla wyborców PiS i słuchaczy Radia Maryja wzorem patriotycznych cnót. Działacz opozycji, likwidator WSI i reformator polskiego wojska - to tylko część zasług szefa MON. Jednak z okazji Dnia Flagi jeden z popularnych fanpage'y wypomniał mu głosowanie sprzed 13 lat.

W lutym 2004 roku miał już za sobą epizod w klubie parlamentarnym Ligi Polskich Rodzin i był posłem niszowego Ruchu Katolicko-Narodowego. W głosowaniu nad ustanowieniem 2 maja świętem polskiej flagi za było 397 parlamentarzystów. Tylko jeden - Andrzej Szarawarski z SLD - zagłosował przeciw. Wstrzymało się zaledwie 7 - 4 z Ligi Polskich Rodzin, 1 z Ruchu Odbudowy Polski i 2 z RKN, w tym obecny Minister Obrony Narodowej.

Sejm.gov.pl

Co ciekawe, od głosowania za ustawą wstrzymali się wtedy jedynie politycy partii deklarujących narodowy i konserwatywny program.

Sejm.gov.pl

oprac. Filip Skowronek

d33l5pe

Podziel się opinią

Share

d33l5pe

d33l5pe
Więcej tematów