Trwa ładowanie...
dff5ghq
IAR

Dziś decyzja Komitetu Politycznego PiS ws. składu rządu?

Skład i konstrukcja gabinetu Beaty Szydło będą tematem posiedzenia Komitetu Politycznego PiS. Według planu posiedzenie ma się rozpocząć w południe, ale rzeczniczka PiS Elżbieta Witek zastrzegła, że może się to jeszcze zmienić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło
Beata Szydło (PAP, Fot: Marcin Obara)
dff5ghq

Komitet ma podjąć uchwałę w sprawie rekomendowanego składu rządu. W siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie od kilku dni trwały konsultacje z przyszłymi ministrami.

Z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i wiceprezes Beatą Szydło rozmawiali między innymi Antoni Macierewicz wymieniany jako przyszły szef MON, Konstanty Radziwiłł jako przyszły minister zdrowia, poseł Andrzej Adamczyk typowany na ministra infrastruktury, Witold Waszczykowski - kandydat na szefa MSZ i Krzysztof Jurgiel, który miałby wrócić do Ministerstwa Rolnictwa.

Według nieoficjalnych informacji, resortem pracy miałaby pokierować posłanka Elżbieta Rafalska, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, a resortem sprawiedliwości nie Małgorzata Wassermann, o której przed wyborami informowały niektóre media, ale Zbigniew Ziobro.

dff5ghq

Poseł Piotr Naimski ma zostać ministrem energetyki, a europoseł Marek Gróbarczyk ministrem gospodarki morskiej.

Jako przyszli wicepremierzy wymieniani są profesor Piotr Gliński, typowany na ministra kultury i Mariusz Błaszczak, który miałby być także szefem MSW.

O decyzjach Komitetu Politycznego PiS poinformuje na konferencji prasowej, z tym, że rekomendacje dotyczące nazwisk jako pierwszy ma oficjalnie poznać prezydent.

dff5ghq

Podziel się opinią

Share

dff5ghq

dff5ghq
Więcej tematów