Trwa ładowanie...
Andrzej Duda

Dziennikarze znów mogą wchodzić do Sejmu. Według dotychczasowych zasad?

Dziennikarze, po raz pierwszy od piątku, mogli wejść do Sejmu. Pierwszy informację o przywróconym wstępie dla dziennikarzy według dotychczasowych zasad podał na swoim profilu na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Dziennikarze już informują, że wejść mogą, ale obowiązują pewne ograniczenia.
Share
Dziennikarze znów mogą wchodzić do Sejmu. Według dotychczasowych zasad?
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
djeutjm

Kilkanaście minut później komunikat w sprawie wstępu dziennikarzy do Sejmu opublikowała na swoim profilu na Twitterze Kancelaria Sejmu.

Informację o wpuszczeniu dziennikarzy do Sejmu, usuniętych z niego po piątkowej awanturze w Sejmie, potwierdził także poseł PO Michał Szczerba.

Z relacji dziennikarzy TVN24 wynika, że do Sejmu mają na razie wstęp tylko dziennikarze ze stałymi przepustkami. Biuro Przepustek nie wystawia jednorazowych przepustek. Zamknięta została także galeria sejmowa.

Rzecznik prezydenta Marek Magierowski pytany przez dziennikarzu o istniejące, wbrew zapowiedziom, utrudnienia w dostępie do pomieszczeń sejmowych odparł, że galeria sejmowa jest zamknięta zgodnie z zarządzeniem "z czasów marszałka Komorowskiego".

djeutjm

- To marszałek Komorowski zarządził, że gdy Sejm nie obraduje, galeria jest zamknięta - stwierdził Magierowski. Nie chciał się odnosić do sprawy jednorazowych przepustek dla dziennikarzy, które nie są dzisiaj wydawane.

W podobny sposób zamknięcie galerii sejmowej dla dziennikarzy komentował marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Oprac.: Violetta Baran

djeutjm

Podziel się opinią

Share
djeutjm
djeutjm
Więcej tematów