Trwa ładowanie...
Dziennikarze poza Sejmem? "Politycy narzekają na to, że są atakowani, gdy wychodzą z toalety"
Mariusz Szymczuk

Dziennikarze poza Sejmem? "Politycy narzekają na to, że są atakowani, gdy wychodzą z toalety"

- Trochę jest też dla państwa niewygodne działanie tutaj w hallu. To powinny być specjalne pomieszczenia, lepiej wyposażone. Kancelaria Sejmu się nad tym zastanawia - powiedział w rozmowie z WP wicemarszałek Sejmu i poseł PiS Ryszard Terlecki. Potwierdził tym samym pogłoski, że władze Sejmu myślą o tym, by pozbyć się dziennikarzy z hallu sejmowego. - Tutaj w tym miejscu, tradycyjnie od 25 lat dziennikarze zawsze są. Ja nie wiem, opętało Kuchcińskiego - ostro krytykował marszałka i jego plany poseł PO Stefan Niesiołowski.

Share
d1tf9n9

Platforma złożyła na ręce Marka Kuchcińskiego oficjalny protest przeciw planom przeniesienia mediów do pomieszczeń, które wkrótce zwolni Straż Marszałkowska. Petycję do marszałka Sejmu w tej sprawie złożyli także pracujący na Wiejskiej reporterzy. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

- Politycy narzekają to, że są atakowani przez dziennikarzy w chwili, gdy wychodzą z toalety. To są sytuacje nieprzyjemne, więc chcemy je uporządkować - argumentował wicemarszałek Terlecki. - Może ktoś napadł pana Terleckiego w toalecie. Mnie nigdy nikt nie napadał ani w toalecie, ani nigdzie indziej. Dziennikarze są bardzo mili i uprzejmi. A jak nie chcę z kimś rozmawiać, to nie rozmawiam - ripostował Stefan Niesiołowski.

d1tf9n9

- Tutaj mamy dostęp do każdego polityka, tam politycy będą musieli do nas zwyczajnie przyjść. Takie jest założenie tego pomysłu. Już nie będziemy mieli możliwości zadania pytań temu, komu chcemy - wyjaśnia Tomasz Grzelewski, sejmowy reporter telewizji Superstacja. - Byłoby bardzo źle dla polskiej demokracji, gdyby z Sejmu zniknęli dziennikarze. To oznaczałoby, że PiS ma coś do ukrycia - ostrzega Ryszard PetruPetru. - Sytuacja jest w zawieszeniu. Wiem, że jest też pomysł, aby był określony dress code, jak się ubierać w Sejmie. Była podniesiona kwestia trampek - zdradził lider Nowoczesnej.

d1tf9n9

Podziel się opinią

Share
d1tf9n9
d1tf9n9
Więcej tematów