Trwa ładowanie...

#dzieńdobryWP Siemoniak: cóż ma za znaczenie, co mówi prezydent Duda?

Prezydent mówi różne rzeczy. Należy raczej śledzić to, co mówi Jarosław Kaczyński - powiedział w "Dzień Dobry WP" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, komentując opinię Andrzeja Dudy na temat napięć politycznych w Polsce.
Share
#dzieńdobryWP Siemoniak: cóż ma za znaczenie, co mówi prezydent Duda?
Źródło: PAP
d2nwglw

- Cóż ma za znaczenie, co mówi prezydent Duda? - stwierdził były minister obrony narodowej. Dodał, że - w jego opinii - w Prawie i Sprawiedliwości liczy się tylko głos prezesa partii.

- Czytam już tylko wywiady z Jarosławem Kaczyński. Wszyscy inni są jego satelitami, cokolwiek mówią - podkreślił Siemoniak.

d2nwglw

- Kontrmanifestacje towarzyszące obchodom miesięcznic katastrofy smoleńskiej mają cel propagandowy, sianie niepewności - tak uważa prezydent Andrzej Duda. Mówił o tym w wywiadzie dla telewizji Republika. - Nie wiem, czy celem jest wywołanie zamieszek, czy celem jest to, żeby krew się polała, ale nie mogę tego wykluczyć, patrząc na te zachowania - powiedział, oceniając działalność opozycji.

Mafijne państwo?

Siemoniak odniósł się też do opinii prof. Leszka Balcerowicza, który zasugerował na Twitterze mafijny charakter państwa podczas rządów PiS. - To ważna opinia, a prof. Balcerowicz widział dużo. Jeśli on takich słów używa to warto to powtarzać. Ja takich słów nie używam, ale utożsamiam się z ocenami na temat różnych patologii - zaznaczył Siemoniak w "Dzień Dobry WP".

Wiceszef Platformy mówił również o stanowisku partii Jarosława Kaczyńskiego wobec uchodźców. - Sądzę, ze Kościół Katolicki jest zakłopotany postawą PiS. Wiemy przecież, co mówi papież i co mówią polscy biskupi. To się kłóci z tym, co mówią politycy PiS. To, co mówią, to nie jest język, który chcemy słyszeć. Słowo "uchodźca" stało się naznaczone negatywnie i polski rząd ma w tym spory udział - ocenił były szef MON.

d2nwglw

Biedrzycka-Osica pytała również o to, dlaczego prezydent Warszawy nie chce stawić się przed komisją ds. reprywatyzacji. - Hanna Gronkiewicz-Waltz nie boi się wyjaśnień w tej sprawie. Trzeba jednak podkreślić, że tu chodzi tylko politykę. Jeśli Gronkiewicz-Waltz nie zjawi się przed komisją to możemy spodziewać się z jej strony ofensywy medialnej - odpowiedział Siemoniak.

Włącz Telewizję WP! Jesteśmy dostępni w sieciach telewizji naziemnej i kablowych. UPC: kanał 158 lub 116. VECTRA: kanał 194. TOYA: kanał 17. NETIA: kanał 29. INEA: kanał 28. Platforma nc+: kanał 170

d2nwglw

Podziel się opinią

Share
d2nwglw
d2nwglw
Więcej tematów