Trwa ładowanie...
d3xq0wp
#dzieńdobryWP Marek Jurek: awantura wokół Tuska była bez sensu

#dzieńdobryWP Marek Jurek: awantura wokół Tuska była bez sensu

- Awantura wokół Donalda Tuska była bez sensu. Nie możemy się izolować od państw Europy Środkowej. Jeśli gubimy przyjaciół, to jest to ogromny błąd. Jeśli traktujemy siebie nawzajem jako zło, to znak, że tracimy kontakt z rzeczywistością - mówił w #dzieńdobryWP europoseł Marek Jurek. Skomentował również zamieszanie wokół szefa MSZ, Witolda Waszczykowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xq0wp

Donald Tusk został 9 marca ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej. W trakcie szczytu UE w Brukseli odbyło się głosowanie, w którym przeciw wyborowi Tuska była tylko premier Beata Szydło, pozostali przywódcy poparli go. Arytmetyka była bezlitosna - 27:1.

- Najpierw robimy awanturę z Tuskiem, a potem podpisujemy Deklarację Rzymską - zwrócił uwagę Jurek.

d3xq0wp

Europoseł skomentował również zamieszanie wokół wypowiedzi Waszczykowskiego, który w poniedziałek oznajmił, że są ekspertyzy, iż przy wyborze Tuska doszło do fałszerstwa. Zaskoczeni byli nie tylko politycy opozycji, ale również przedstawiciele PiS. Od słów Waszczykowskiego odciął się m.in. rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Jurek podkreślił, że w wypadku Waszczykowskiego "trzeba rozróżnić metaforykę od treści". Stwierdził jednak, że jego problem jest drugorzędny.

d3xq0wp

Podziel się opinią

Share

d3xq0wp

d3xq0wp
Więcej tematów