Trwa ładowanie...
d2jyciy

#dzieńdobryWP Jacek Rostowski o spotkaniu Kaczyńskiego z May: to jest po prostu śmieszne

- To jest po prostu śmieszne. Ostrzegałem od wielu miesięcy, że polityka zagraniczna PiS idzie ku katastrofie, totalnej izolacji Polski, wyoutowaniu. To stracona dla nas szansa dziejowa. Póki nie odsuniemy rządu, nie ma szans na odbudowę - stwierdził na antenie Telewizji WP były wicepremier Jacek Rostowski.

Share
d2jyciy

Rostowski odniósł się w ten sposób do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May, które - zaplanowane na środę - zostało odwołane z powodu zamachu w Londynie. Prezes PiS został jednak w stolicy Wielkiej Brytanii, bo do rozmów może dojść w czwartek.

d2jyciy

Kaczyńskiemu w Londynie nie towarzyszy ani premier Beata Szydło, ani Witold Waszczykowski, mimo że rozmowy mają dotyczyć m.in. Brexitu i statusu Polaków na Wyspach.

Co na to Rostowski? - Polska się samoizoluje i traci szansę wpływu na kształt Europy. Szydło i Waszczykowski w żadnym stopniu się nie nadają do polityki zagranicznej. Siedzą i drżą, co im prezes powie... Jego wizyta w Londynie jest ewidentnym dowodem na to, że stracił do nich zaufanie. I słusznie - mówił w #dzieńdobryWP.

- Od roku ostrzegam, że ten kierunek konfrontacji i braku współpracy z krajami europejskimi w końcu będzie oznaczać totalną porażkę polityki zagranicznej Polski i wielkie zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego, a w horyzoncie czasowym i niepodległości. To przerażające - dodał.

d2jyciy

Podziel się opinią

Share
d2jyciy
d2jyciy
Więcej tematów