Trwa ładowanie...
d1lgr7n
d1lgr7n

#dzieńdobryWP Jacek Rostowski o spotkaniu Kaczyńskiego z May: to jest po prostu śmieszne

- To jest po prostu śmieszne. Ostrzegałem od wielu miesięcy, że polityka zagraniczna PiS idzie ku katastrofie, totalnej izolacji Polski, wyoutowaniu. To stracona dla nas szansa dziejowa. Póki nie odsuniemy rządu, nie ma szans na odbudowę - stwierdził na antenie Telewizji WP były wicepremier Jacek Rostowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1lgr7n

Zobacz również: Jacek Rostowski o zamachu w Londynie: skandaliczny atak

Rostowski odniósł się w ten sposób do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May, które - zaplanowane na środę - zostało odwołane z powodu zamachu w Londynie. Prezes PiS został jednak w stolicy Wielkiej Brytanii, bo do rozmów może dojść w czwartek.

d1lgr7n

Kaczyńskiemu w Londynie nie towarzyszy ani premier Beata Szydło, ani Witold Waszczykowski, mimo że rozmowy mają dotyczyć m.in. Brexitu i statusu Polaków na Wyspach.

Co na to Rostowski? - Polska się samoizoluje i traci szansę wpływu na kształt Europy. Szydło i Waszczykowski w żadnym stopniu się nie nadają do polityki zagranicznej. Siedzą i drżą, co im prezes powie... Jego wizyta w Londynie jest ewidentnym dowodem na to, że stracił do nich zaufanie. I słusznie - mówił w #dzieńdobryWP.

- Od roku ostrzegam, że ten kierunek konfrontacji i braku współpracy z krajami europejskimi w końcu będzie oznaczać totalną porażkę polityki zagranicznej Polski i wielkie zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego, a w horyzoncie czasowym i niepodległości. To przerażające - dodał.

d1lgr7n

Podziel się opinią

Share

d1lgr7n

d1lgr7n
Więcej tematów