Trwa ładowanie...

#dzieńdobryWP Jacek Rostowski bardzo mocno pod adresem Macierewicza. Ma przerażającą wizję

Były wicepremier komentował w Telewizji WP stan armii pod rządami Antoniego Macierewicza. W pewnym momencie podzielił się podejrzeniem, że "generałów wymienia się po to, by stworzyć upartyjnione wojsko polskie, które w przypadku przegranych wyborów byłoby gotowe strzelać do ludzi".

d27eyww
d27eyww

- Uważam, że Macierewicz tak pojmuje politykę. Myślę, że to jest przygotowywane, to jest jego misja - kontynuował Rostowski w #dzieńdobryWP.

Były wicepremier podkreślił, że "absolutnie, w żaden sposób" nie czuje się bezpieczny pod rządami Macierewicza, dlatego powinien on zostać "jak najszybciej usunięty".

- W takiej sytuacji niezmiernie ważne jest, by polskie siły zbrojne były sprawne, świetnie dowodzone - takie, do których nasi sojusznicy mogą mieć zaufanie - podkreślił Rostowski. Tymczasem, w jego ocenie, Macierewicz jest "zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski".

- Europa dalej jest niebezpieczna, zagrożenie rosyjskie jest obecne. To nie jest moment, kiedy można bawić się w klocki z wojskiem, dymisjonować najbardziej doświadczonych generałów - podsumował.

Nie tylko Macierewicz

Rostowski nie tylko szefowi MON nie szczędził słów krytyki. Oberwało się również ministrowi finansów. - Mateusz Morawiecki jest miernym ministrem w bardzo dobrych czasach - ocenił swojego następcę w studiu Telewizji WP Rostowski. Podkreślił, że "dobre lata gospodarki są trwonione przez PiS".

d27eyww
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27eyww
Więcej tematów