Trwa ładowanie...
d25049k
d25049k

#dzieńdobryPolsko Ryszard Czarnecki: KRS broni układu

- Jest doskonałe powiedzenie, że nie można być sędzią we własnej sprawie. To jest spektakularny przykład. Sędziowie bronią własnych interesów; KRS broni pewnego układu, establishmentu. Gdyby zrobić sondę - w Warszawie, Ostrowie Wlk., Kaliszu, Koninie, gdziekolwiek, to ludzie oceniają sądownictwo polskie bardzo krytycznie. Z czegoś to się bierze - stwierdził w #dzieńdobryPolsko Ryszard Czarnecki (PiS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d25049k

W poniedziałek Krajowa Rada Sądownictwa oceniła projekt ustawy o KRS autorstwa ministerstwa sprawiedliwości jako niezgodny z konstytucją i prowadzący do upolitycznienia samorządu sędziowskiego.

Czy sędziowie sprzysięgli się przeciw PiS? - Nie przeciw PiS... Ani nas to grzeje, ani ziębi, powiem to szczerze i wprost. Sprzysięgli się przeciwko Polakom. To, że ci ludzie są kompletnie głusi na to, co mówią Polacy... Sędziowie nie chcą reformy, bo narusza ich układ. Ziobro jest wyrazicielem milczącej większości Polaków, którzy mają powyżej nosa tego, co dzieje się w sądach (...) Będziemy szli naprzód, nie zważając na głosy, które nie są solidarne z Polakami, tylko z kastą i z układem - komentował Czarnecki w #dzieńdobryPolsko.

d25049k

Dlaczego Ziobro zaostrzył kurs? - Takie są oczekiwania ludzi. Jeżeli opozycja będzie chciała być solidarna z sędziami przeciwko Polakom, to jest to decyzja opozycji. Kowalski z Nowakiem oczekują głębokiej reformy. Ziobro wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. To, co proponuje, współgra z tym, czego oczekują Polacy. Ma prawo do takich inicjatyw i to czyni - tłumaczył Czarnecki.

- Sędziowie słyszą, że Polacy są wściekli, i co z tym robią? Czy dokonali autoreformy? Nie zrobili tego. To szklana twierdza z zasiekami. Okopali się i wszystkim propozycjom zmian PiS pokazują gest Kozakiewicza. Tak być nie może - podsumował.

d25049k

Podziel się opinią

Share
d25049k
d25049k
Więcej tematów