Trwa ładowanie...
d2xc4vu
#dzieńdobrypolsko Kierwiński: Kaczyński i Kuchciński rujnują obóz władzy

#dzieńdobrypolsko Kierwiński: Kaczyński i Kuchciński rujnują obóz władzy

- Kaczyński ma potężny problem, ponieważ zdaje sobie sprawę, że to, co rozpętał on i marszałek Kuchciński, jest rujnujące dla obozu władzy - powiedział komentując propozycję przedstawioną we wtorek przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xc4vu

- Proponujemy rzecz nadzwyczajną, żeby nasza większość w Senacie uchwaliła część poprawek opozycji - zadeklarował w programie TVP1 Jarosław Kaczyński. Odnosząc się do tych deklaracji Kierwiński podkreślił, że "nie może być zgody na głosowanie poprawek do dokumentu, którego nie ma". - Nie ma polskiego budżetu i nie został on przyjęty - powiedział w imieniu Platformy, która nie uznaje głosowania z 16 grudnia ur.

Jakubiak: faux pas było po wszystkich stronach

d2xc4vu

Komentujący kryzys w polskim parlamencie poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak podkreślił natomiast, że "faux pas (tłum. nietakt, niezręczność, gafa) było po wszystkich stronach i uważa, że kompromis powinien polegać na cofnięciu się wszystkich stron konfliktu".

- Nie rozumiem czemu marszałek Marek Kuchciński to zrobił (odwołał posła PO Marcina Szczerbę i przeniósł posiedzenie Sejmu do sali kolumnowej - red), ale jak przeczyta się regulamin, to miał on prawo to zrobić, bo marszałkowi wolno wszystko. A czemu to zrobił? Bo nie umożliwiliście głosowania w sali plenarnej. Nie odwracajcie więc kota ogonem - zwrócił się do Kierwińskiego.

- Myślę, że naokoło marszałka dzieje się coś złego. Proszę zobaczyć jak odreagowali pozostali. Powyjeżdżali, bo konflikt został nakręcony nieprawdopodobnie. Rozważamy jednak odwołanie marszałka Kuchcińskiego, ponieważ zamiast przejąć inicjatywę, widzimy, że się cofnął - podsumował Jakubiak.

d2xc4vu

Podziel się opinią

Share

d2xc4vu

d2xc4vu
Więcej tematów