Trwa ładowanie...

Dzień Singla 2019 - święto dla tych, którzy nie obchodzą Walentynek. Jak wygląda dzień singla w Europie i Azji?

Dzień Singla 2019 to nowe święto, które każdego roku staje się coraz popularniejsze. Dziesiątki singli, zaledwie dzień po święcie zakochanych, mogą manifestować swoją wolność i niezależność.

Share
Dzień Singla 2019 - święto dla tych, którzy nie obchodzą Walentynek. Jak wygląda dzień singla w Europie i Azji?Źródło: iStock.com
d24twl4

Dzień Singla 2019 – geneza święta

Dzień singla obchodzony jest od 2005 roku. Jego pomysłodawcą jest Trevor Mcwanda. Dzień singla należy traktować dość swobodnie. Sama jego data – 15 lutego – świadczy o lekko zabawnym charakterze tego wydarzenia. Mimo iż w pierwszych latach dzień singla miał być swego rodzaju dowcipem, to z biegiem lat zaczyna zyskiwać uznanie i potencjał. Dzień singla jest szczególnie popularny w branży rozrywkowej. O ile w Walentynki rekordy popularności biją kina, teatry i restauracje, o tyle w dzień singla najlepiej świętować w barach i na dyskotekach w gronie przyjaciół. Dzień singla nie jest bowiem dniem samotnych.

Dzień singla zyskuje na popularności, ponieważ młodzi ludzie coraz częściej rezygnują z tradycyjnego modelu życia. Zamiast wiecznej miłości wolą dbać o własny rozwój. Wiele osób decyduje się również postawić na karierę, dlatego ich relacje prywatne poza pracą zaczynają tracić na znaczeniu.

Dzień Singla w Chinach

Dzień singla jest wielkim świętem zakupowym w Chinach. Wielkie wyprzedaże organizowane 11 listopada przyciągają dziesiątki klientów z całego świata. W gronie osób korzystających z wyjątkowo atrakcyjnych promocji są również Polacy, którzy pokochali zakupy m.in. w serwisie AliExpress. Podczas dnia singla w 2018 roku Alibaba (właściciel m.in. AliExpress) zarobił rekordowe 30 mld dolarów.

d24twl4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24twl4
d24twl4
Więcej tematów