Trwa ładowanie...

Dzień Edukacji Narodowej. Mateusz Morawiecki złożył życzenia nauczycielom

Dzień Edukacji Narodowej. Premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych złożył życzenia nauczycielom.

Share
Dzień Nauczyciela. Premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia nauczycielom
Dzień Nauczyciela. Premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia nauczycielomŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d1tbenh

Dzień Edukacji Narodowej. Życzenia od premiera

14 października tradycyjnie w Polsce obchodzony jest Dzień Nauczyciela. To święto wszystkich osób, które nauczają nasze dzieci. Uroczyście obchodzi się go zwłaszcza w placówkach oświatowych: szkołach czy przedszkolach. Z okazji Dnia Nauczyciela życzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył premier Mateusz Morawiecki.

"Drodzy nauczyciele, życzę Wam radości i satysfakcji z codziennej pracy. To Wy sprawiacie, że szkolne lata wspominamy z nostalgią i tęsknotą, a anegdotki o ulubionych nauczycielach są zawsze żywe. Wszystkiego Najlepszego!" - napisał na Twitterze premier Morawiecki.

Dzień Nauczyciela. Życzenia od MEN

Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień Nauczyciela, to obchodzone w Polsce co roku 14 października święto oświaty i szkolnictwa. Dzień Nauczyciela został ustanowiony w 1972 roku, natomiast od 1982, na mocy ustawy Karta Nauczyciela, święto to jest obchodzone pod nazwą Dzień Edukacji Narodowej.

d1tbenh

Wszystkim nauczycielom za ich trud włożony w nauczanie podziękowania i wyrazy uznania złożyli 14 października na Twitterze również inni politycy. Minister edukacji Dariusz Piontkowski podziękował nauczycielom "za niezwykle świadome i pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz za to, że uczą dzieci odpowiedzialności za siebie i innych".

d1tbenh

Z kolei wiceminister edukacji Marzena Machałek wyraziła nadzieję, że praca da nauczycielom szansę na samorealizację. "Życzę, aby Państwa praca była źródłem satysfakcji i szansą na samorealizację. Mam nadzieję, że sukcesy uczniów staną się motywacją do dalszych działań" - podkreśliła.

"Przez 10 dni nie widziałem rodziny". Poseł uważa, że nie ma podstaw prawnych, by nosić maseczki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1tbenh

Podziel się opinią

Share
d1tbenh
d1tbenh
Więcej tematów