Trwa ładowanie...
dlwl6mg
dlwl6mg

#dziejesienazywo: "Zagrożenia są zawsze"

- Nie ma takiego kraju, który może powiedzieć, że w 100 proc. może zapewnić bezpieczeństwo. Zagrożenia są. Zawsze najsłabszą częścią systemu jest człowiek - mówił w programie "Dzieje się na żywo" Maciej Karczyński z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z kolei Piotr Niemczyk, b. zastępca szefa Urzędu Ochrony Państwa, zwrócił weryfikowanie informacji na temat uchodźców może potrwać kilka lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dlwl6mg

We wtorkowym programie Paweł Lisicki i jego goście rozmawiali m.in. o pracy służb specjalnych. Czy i jak będą one weryfikować wiarygodność uchodźców i imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu? Jakie niebezpieczeństwa wciąż niesie za sobą konflikt za naszą wschodnią granicą?

- Służby są od tego, żeby działać, wymieniać informacje, ale byłbym szaleńcem, gdybym stwierdził, że mogę w 100 proc. zagwarantować bezpieczeństwo - mówił Maciej Karczyński.

Piotr Niemczyk, b. zastępca szefa Urzędu Ochrony Państwa zwraca natomiast uwagę, że sam okres sprawdzania uchodźców, weryfikowania informacji na ich temat, może trwać nawet kilka lat. Ale jednocześnie podkreśla, że Polska ma jedną z najlepiej chronionych granic w strefie Schengen.

dlwl6mg

Podziel się opinią

Share
dlwl6mg
dlwl6mg
Więcej tematów