Trwa ładowanie...
#dziejesięnażywo Marcin Kierwiński o doniesieniach "Newsweeka" ws. Zbigniewa Ziobro: to szokujące

#dziejesięnażywo Marcin Kierwiński o doniesieniach "Newsweeka" ws. Zbigniewa Ziobro: to szokujące

- Stawiam publiczne pytanie: czy minister Ziobro wyłudził pieniądze? Jako minister sprawiedliwości, prokurator generalny powinien odpowiedzieć na te pytania konkretnie, a nie wydawać oświadczenie - komentował w #dziejesięnażywo opisaną przez "Newsweek" aferę finansową Marcin Kierwiński (PO). - To szokujące - dodał w rozmowie z Małgorzatą Serafin.

Share
d3epvqi

Z dokumentów do których dotarł "Newsweek" wynika, że Solidarna Polska zorganizowała za pieniądze europarlamentu partyjny kongres.

- Jeżeli jest to prawda, to Ziobro powinien zostać natychmiast zdymisjonowany - ocenił jednoznacznie Kierwiński w #dziejesięnażywo. Podkreślił, że minister sprawiedliwości "najczęściej mówi o układach" i "stara się być szeryfem twardo walczącym z nadużyciami". - Jeśli by się to potwierdziło, to sam jest głową wielkiego układu - mówił Kierwiński.

- Pojawiają się zarzuty, rozumiem, że minister Ziobro się do nich odniesie - komentował z kolei Krzysztof Łapiński (PiS).

W oświadczeniu przesłanym WP Solidarna Polska odpiera zarzuty postawione przez dziennikarzy "Newsweeka" i stwierdza, że są one nieprawdziwe.

d3epvqi

Podziel się opinią

Share
d3epvqi
d3epvqi
Więcej tematów