Trwa ładowanie...
d2e1968

#dziejesięnażywo Jak na spór Piotra Glińskiego i TVP zareaguje kierownictwo PiS? Gościem programu będzie europoseł tej partii Ryszard Czarnecki

"To jest jakiś koszmar. Państwo żeście oszaleli" - ciąg dalszy sporu Piotra Glińskiego z Telewizją Publiczną. Wicepremier ostro skrytykował TVP na jej własnej antenie po niedzielnych Wiadomościach. Jego zdaniem, chodzi o nierzetelne materiały o organizacjach pozarządowych. Czy to otwarta wojna wicepremiera rządu PiS z medium kontrolowanym przez partię rządzącą? Jak na spór Glińskiego i TVP zareaguje kierownictwo PiS? Między innymi o tym wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (PiS). Część publicystyczną #dziejesięnażywo prowadzi Kamila Biedrzycka-Osica.

Share
d2e1968

Severin Freund zwycięzcą pierwszego w tym roku konkursu skoków narciarskich w Kuusamo. Punkty zdobyło czterech Polaków, a najlepszy z nich Maciej Kot, był ósmy. O tym, w jakiej formie jest obecnie kadra skoczków i czego możemy spodziewać się po Polakach w tym sezonie opowie Grzegorz Wojnarowski z WP SportoweFakty. Wyemitujemy też fragment rozmowy Michała Bugno z legendarnym polskim skoczkiem Wojciechem Fortuną.

Kuba po Fidelu Castro. Czy Hawanę czeka demokratyzacja? Czy nowy prezydent USA Donald Trump poszuka nowego otwarcia w stosunkach z wyspą? Zapytamy Sławomira Sierakowskiego z "Krytyki Politycznej" i Kamilę Baranowską z "Do Rzeczy".

d2e1968

Podczas wyborów w USA nieprawdziwe informacje rozchodziły się w mediach społecznościowych szybciej, niż te prawdziwe. Co piątego tweeta o wyborach stworzył „bot” czyli komputer. Za częścią z tych informacji mógł stać wywiad rosyjski. Czy i jak media społecznościowe wpłynęły na kampanię w USA i wpływają na bieżącą politykę? Co to jest "bańka facebookowa" i jak bronić się przed zalewem nieprawdziwych informacji w internecie? Między innymi o tym Łukasz Mężyk z portalu 300polityka.pl i Maciej Gajewski z chip.pl i spidersweb.pl

Zabił dwie osoby na drodze, wyszedł warunkowo i jeździ z kolegami po mieście, namawia do wykroczeń, a wszystko to nagrywa i wrzuca do internetu. O skrajnych przypadkach głupoty za kółkiem ale i o absurdach polskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawach piratów drogowych porozmawiamy z Juliuszem Szalkiem z WP Moto.

Zamknięte ulice i objazdy dla komunikacji miejskiej. W Warszawie ruszyła budowa trzech nowych stacji drugiej linii metra. Utrudnienia może odczuć nawet 260 tyś. mieszkańców Woli i Bemowa. O tym gdzie będą największe utrudnienia, ile potrwa budowa i jak uniknąć korków opowie reporterka Wirtualnej Polski Karolina Jakobsche.

Lifestyle. Program prowadzą: Kamila Biedrzycka-Osica i Patryk Ignaczak

Kuba oczyma zwykłych ludzi. Kuba epoki Fidela Castro i po jego śmierci. Co mówi zwykli ludzie? Jak Polacy widzą to, co działo się w Hawanie przez ostatnie lata i jak Kuba może wyglądać w przyszłości. O tym porozmawiamy z Adamem Kwaśnym, szefem Towarzystwa Przyjaciół Kuby, a także z Brianem Damem, współtwórcą filmu dokumentującego życie Kubańczyków, członkiem ekipy "Reporterzy Samozwańcy".

d2e1968

"Przeżyłam rytuał kambo" - w studiu Wirtualnej Polski Natalia Łuczak, kobieta, która opowie na czym polega ta ceremonia, stosowana przez szamanów z lasów amazońskich. Kto może wziął udział w tym rytuale? Dlaczego zdecydowała się na tego rodzaju zabieg. Czy kambo może zmienić życie?

Czy seks bez zgody drugiej osoby można usprawiedliwić? Według najnowszego sondażu Eurobarometru nieco ponad 30% Polaków uważa, że tak. Jeszcze gorzej wypadają takie kraje jak Rumunia, czy Węgry. Na przeciwległym biegunie jest Szwecja i Hiszpania. Dlaczego mieszkańcy krajów Europy Środkowo-Wschodniej wypadają w tej kwestii tak kiepsko? Czy kiedykolwiek można usprawiedliwić taką sytuację? Bo alkohol, bo narkotyki? O tym porozmawiamy z szefową Fundacji Feminoteka Joanną Piotrowską i seksuologiem, prof. Zbigniewem Lwem-Starowiczem.

"Byłem fotografem prezydenta". Wielokrotny laureat polskich konkursów fotografii prasowej, m.in. Grand Press Photo, Newsreportaż, BZWBK Press Photo. Za reportaż z konfliktu zbrojnego w Gruzji otrzymał w 2009 trzecią nagrodę w konkursie World Press Photo. Wojciech Grzędziński, były osobisty fotograf prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego w studiu Wirtualnej Polski.

A na koniec sztuka iluzji. Maciej Pęda, przedstawiciel młodego pokolenia iluzjonistów. Czym jest magia XXI wieku? Jak dziś trzeba zaciekawić widza?

(WP/oprac. Marek Grabski)

d2e1968

Podziel się opinią

Share
d2e1968
d2e1968
Więcej tematów