Trwa ładowanie...
dlww2e1

#dziejesięnażywo Borys Budka: Polacy uwierzyli, ze Polska jest w ruinie. To oszustwo i mistyfikacja

- Żałuję, że część Polaków dała się nabrać, iż Polska jest w ruinie. Nie umieliśmy się przeciwstawić fałszywej propagandzie ze strony PiS-u, kłamstwom z kampanii wyborczej. To oszustwo i mistyfikacja. Jesteśmy najsilniejszym klubem opozycyjnym. Mamy trzy lata, by przekonać Polaków, że możemy rządzić lepiej niż PiS - mówił Borys Budka (PO) w #dziejesięnażywo. Skomentował również wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla TVP Info, wypowiedź premier o zastoju w samorządach oraz program "500 plus".

dlww2e1
dlww2e1

W ocenie Budki, PiS kupuje poparcie społeczne za pieniądze podatników. Gość #dziejesięnażywo podkreślił, że pieniądze pozyskane na wypłatę świadczeń w ramach "500 plus" to pieniądze, które PO zaoszczędziła w poprzednim budżecie.

Budka zabrał również głos w sprawie środowego wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla TVP Info. Na uwagę, że wzrost polskiego PKB ostatnio spowolnił, prezes PiS stwierdził, że "są bardzo dziwne blokady". - Przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi nie chcą podejmować różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych, zyskownych dla nich, bo uważają, że lepiej zaczekać aż wrócą dawne czasy. Ale zapewniam, że nie wrócą - mówił Kaczyński.

- Język Kaczyńskiego jest językiem PRL-u. Szuka się wrogów wewnątrz, tym razem są to przedsiębiorcy. Absurdalne - skwitował Budka i dodał: dziś z kolei z wywiadu premier Szydło dowiadujemy się, że winą są samorządowcy, którzy na złość nie chcą inwestować.

dlww2e1

Premier oceniła w czwartek rano, że powodem spadku inwestycji publicznych jest "spowolnienie w samorządach". Wskazała, że samorządy nie realizują inwestycji w takim stopniu, jak przewidywał rząd.

- Słyszałam z różnych ust, źródeł i różnych stron Polski, że jest taka filozofia w niektórych samorządach, kierowanych przez Platformę i PSL, żeby na złość władzy nie realizować tych inwestycji tak, jak powinny one przebiegać zgodnie z harmonogramem - powiedziała Szydło.

dlww2e1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlww2e1
Więcej tematów