Trwa ładowanie...

Dzieci bez kwarantanny po powrocie z wakacji? Media: nie wszystkie

Czy dzieci zostaną zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie z zagranicznych wakacji? Jak dowiedziały się media, to możliwe. Rozporządzenie może jednak nie objąć wszystkich dzieci.

Share
Dzieci bez kwarantanny po powrocie z wakacje? Media: nie wszystkie
Dzieci bez kwarantanny po powrocie z wakacje? Media: nie wszystkieŹródło: Pixabay
d1yhdpz

Obecnie dzieci, które nie są zaszczepione i wracają z zagranicznych wyjazdów, muszą posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. To jednak może się zmienić.

Wakacje bez kwarantanny? Media: rząd planuje rozporządzenie

Według ustaleń dziennikarzy RMF FM rząd przygotowuje rozporządzenie, które ma zwolnić dzieci z obowiązkowej kwarantanny po powrocie z zagranicznych wakacji. Prawo wprowadzone miałoby być jeszcze przed wakacjami - w okolicach 26 czerwca.

Jak dowiedziały się media, los rozporządzenia nie jest jeszcze przesądzony. Zgodę muszą wyrazić najważniejsze resorty, w tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które odpowiada m.in. za Straż Graniczną.

Burza po słowach Adama Niedzielskiego. Bartosz Arłukowicz komentuje

Wakacje bez kwarantanny? Media: Nie każde dziecko skorzysta

Nowe przepisy mogą też nie objąć wszystkich dzieci. Z informacji uzyskach od rzecznika Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicza wynika, że kwarantanna miałaby być zdjęta z tych dzieci, które wracają z zagranicznych wakacji i nie mogły się wcześniej zaszczepić.

d1yhdpz

Chodzi o wszystkie dzieci do 12 roku życia. Na szczepienia poniżej tego roku nie zezwala Ministerstwo Zdrowia. Natomiast nastolatkowie z rocznika 2009 mogą rejestrować się na szczepienia już od poniedziałku 7 czerwca, o czym informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, w związku z czym mogą one podlegać kwarantannie po powrocie z zagranicy.

Jak dowiedzieli się dziennikarze, planowane przez rząd rozporządzenie ws. kwarantanny dla dzieci wracających z zagranicy ma ułatwić rodzinom planowanie dalszych wakacji.

Wakacje dla dzieci. Jak jest teraz?

W Europie i na świecie nie ma ujednoliconej polityki dotyczącej przekraczania granicy przez dzieci w dobie epidemii koronawirusa.

Część państw nie wymaga testowania dzieci poniżej 5. roku życia, część poniżej 7., z kolei inne nawet tych, które osiągnęły 12. rok życia. Przed wyjazdem na zagraniczne wakacje trzeba zorientować się, czy za brak negatywnego wyniku testu, nasze dziecko nie zostanie skierowane na przymusową kwarantannę.

d1yhdpz

Taki test ma ważność 48 godzin, w związku z czym należy pamiętać też o jego wykonaniu po powrocie z wakacji. Test w Polsce należy wykonać do dwóch dni po powrocie. Bez tego dziecko będzie musiało przejść kwarantannę.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1yhdpz

Podziel się opinią

Share
d1yhdpz
d1yhdpz
Więcej tematów