Trwa ładowanie...

Dzieci będą mogły brać udział w polowaniach? Jest decyzja komisji ws. projektu ustawy

Decyzją sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, obywatelski projekt noweli Prawa łowieckiego został odrzucony. Posłowie nie wyrazili zgody na obniżenie wieku dla osób uczestniczących w polowaniu.
Share
Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa zdecydowała ws. projektu noweli Prawa łowieckiego
Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa zdecydowała ws. projektu noweli Prawa łowieckiegoŹródło: East News
d8kjmhq

Nad obywatelskim projektem dotyczącym zmiany zapisów w Prawie łowieckim Sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa debatowała w środę. Decyzją większości posłów nowelizacja została odrzucona. Za odrzuceniem głosowało 15 osób, a za przyjęciem - 10. 3 osoby się wstrzymały.

O odrzuceniu projektu przez komisję ochrony środowiska poinformowała Daria Gosek-Popiołek, posłanka Lewicy Razem. "Możliwe, że w tej kadencji ten projekt już nie wróci" - napisała polityk na swoim profilu w mediach społecznościowych .

Zakładaną w obywatelskim projekcie zmianą miał być zapis pozwalający na uczestnictwo w polowaniach osób poniżej 18. roku życia. Udział miałby odbywać się za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

d8kjmhq

Według obowiązującego w Polsce prawa polować można jedynie z osobami pełnoletnimi. Jeśli biorą w nim udział osoby poniżej 18. roku życia jest to kwalifikowane jest jako występek.

Za obniżeniem minimalnego wieku opowiadała się Lewica. Posłowie chcieli, aby polowanie możliwe było od 16 roku życia. Przewodnicząca komisji Urszula Pasławska zgłosiła poprawkę mówiącą z kolei o 13 roku życia.

Zobacz też: Ślub Jacka Kurskiego. Tomasz Siemoniak: "ostentacja mocno się odbija"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8kjmhq

Podziel się opinią

Share
d8kjmhq
d8kjmhq
Więcej tematów