Działo się w poniedziałek w nocy. Erdogan postawił warunek Szwecji
Prezentujemy zestawienie wydarzeń z minionej nocy. Zebraliśmy kilka najważniejszych.
- Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział sekretarzowi generalnemu NATO Jensowi Stoltenbergowi, że Szwecja musi powstrzymać protesty zwolenników skryminalizowanej przez Ankarę Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) w Sztokholmie. W innym razie Turcja nie da jej "zielonego światła" w kwestii wejścia do NATO, jak informuje Reuters.
- Rosyjskie samoloty zrzuciły bomby na targ warzywny w Jisr al-Shughour w Syrii, zatłoczony kupującymi przed muzułmańskim świętem Eid. Zginęło co najmniej 9 osób , a rannych zostało 30, poinformowała wspierana przez Zachód grupa reagowania kryzysowego Białych Hełmów. Lokalny obserwator powiedział Al Jazeerze, że jednocześnie rosyjskie myśliwce uderzyły w miasto Idlib, miasto Benin i obszar górski al-Arbeen.
- Japonia zakończyła budowę tunelu morskiego w celu uwolnienia radioaktywnej wody z uszkodzonej elektrowni jądrowej Fukushima do morza. Japoński Urząd Regulacji Jądrowych ma rozpocząć ostateczne inspekcje obiektów w środę. Akcja prawdopodobnie rozpocznie się już tego lata, o ile Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej nie zakwestionuje tego planu w swoim raporcie, który ma zostać wkrótce opublikowany.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Błyskawiczny atak z powietrza. Piloci Su-25 nagrani w akcji
- Co najmniej 12 osób zginęło, a kilka innych zostało rannych w czołowym zderzeniu dwóch autobusów w dystrykcie Ganjam we wschodnim stanie Orisa w Indiach, w niedzielę wieczorem - poinformowały w poniedziałek lokalne media. Po zderzeniu autobusu ranni zostali natychmiast przewiezieni do MKCG Medical College na leczenie, powiedział sędzia okręgowy Ganjam Dibya Jyoti Parida, cytowany przez agencję prasową ANI.
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski