Trwa ładowanie...

Dywan z 800 tysięcy tulipanów przed poznańską operą

Ponad 10 godzin trwało układanie kolorowego dywanu z tulipanów w fantazyjny wzór, którego głównym motywem są poznańskie koziołki. Efekt wygląda oszałamiająco.

Dywan z 800 tysięcy tulipanów przed poznańską operąŹródło: Skyphoto.pro
d2duy60
d2duy60

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu zorganizowało akcję pod hasłem „Poznańskie Dywany Kwiatowe”.

- Co roku zachęcamy studentów, aby zaprezentowali projekt wzoru, w jaki zostaną ułożone kwiaty. Tym razem poprosiliśmy ich o wzór, który będzie nawiązywał do poznańskich koziołków – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Aumiller, prezes poznańskiego oddziału SITO.

Zwyciężył projekt Mateusz Chorzępy, studenta z Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

d2duy60

Wielkie układanie rozpoczęło się w czwartek około godz. 8 w parku Mickiewicza przed budynkiem opery. Najpierw musiano wytyczyć osie i linie wzoru, a dopiero później zaczęto według nich układać tulipany. 35 osób pracujących na dwie zmiany zakończyło pracę dopiero około godz. 19.

(fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Kwiaty układali członkowie Sekcji Terenów Zieleni SITO oraz Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego. Do układania jednak chętnie przyłączali się również poznaniacy przechodzący przez park.

- Do ułożenia wzoru użyto 800 tysięcy tulipanów dostarczonych z gospodarstwa ogrodniczego Barbary i Michała Szymanowskich – wyjaśnia Aumiller.

Efekt jest naprawdę oszołamiający. Nie sposób przejść przez park Mickiewicza, aby się nie zatrzymać i nie podziwiać kwiatowego dywanu, a większość z przechodzących niemal natychmiast wyciąga telefon komórkowy, aby zrobić zdjęcie.

Kwiaty będzie można podziwiać do wtorku.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2duy60
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2duy60
Więcej tematów