Trwa ładowanie...

Dyslektycy będą mieli jeszcze łatwiej

Resort edukacji przygotowuje zmiany, które mogą pomóc uczniom i studentom z dysleksją - zapowiada "Dziennik Polski".

Dyslektycy będą mieli jeszcze łatwiejŹródło: Jupiterimages
d7a53qz
d7a53qz

Eksperci twierdzą, że na dysleksję cierpi 15% młodych ludzi. Są województwa, w których co piąty uczeń przystępujący do egzaminów ma zaświadczenie o zaburzeniach w pisaniu i czytaniu. Wkrótce ten odsetek może być jeszcze wyższy, bo nieco łatwiej będzie zdobyć opinię.

Teraz uczeń, który chce otrzymać zaświadczenie o dysleksji musi pojawić się w poradni psychologiczno-pedagogicznej dwa lub trzy razy w ciągu całej edukacji. Od przyszłego roku szkolnego wystarczy, że przyjdzie do poradni tylko raz.

Jeśli specjaliści zdiagnozują u niego dysleksję i wystawią mu opinię, będzie ona ważna przez całe życie. Do poradni trzeba przyjść najpóźniej w szóstej klasie szkoły podstawowej - pisze "Dziennik Polski".

d7a53qz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7a53qz
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj