Trwa ładowanie...

Dyrektor szpitala MSWiA, w którym leczono Kornela Morawieckiego, stracił pracę

Jak ustaliła Wirtualna Polska, dr Marcin Maruszewski nie jest już dyrektorem szpitala MSWiA w Warszawie. To w tej placówce był leczony ojciec Mateusza Morawieckiego.

Share
Dyrektor szpitala MSWiA, w którym leczono Kornela Morawieckiego, stracił pracę
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d29kds2

Informację potwierdziło nam MSWiA. - Dotychczasowy dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie został odwołany z pełnionej funkcji. Powodem takiej decyzji jest zmiana koncepcji zarządzania oraz wdrażanie nowych kierunków rozwoju placówki. Nowy dyrektor zostanie wyłoniony w trybie konkursowym - odpowiedziało nam biuro prasowe ministerstwa. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie, kiedy dokładnie dyrektor został zwolniony. Dopiero po kilku godzinach nadeszła informacja, że decyzja o odwołaniu została podjęta oraz podpisana 23 września.

Mateusz Morawiecki nie wyrażał publicznie żadnych zastrzeżeń co do leczenia ojca. Także szpital MSWiA nie przekazał nam informacji, że zwolnienie dyrektora ma związek ze śmiercią Kornela Morawieckiego.

d29kds2

Ze strony internetowej szpitala usunięto już wszystkie dane na temat dyrektora. Jak się dowiedzieliśmy, dzisiaj w szpitalu odbyło się zebranie w tej sprawie. Dr Marcin Maruszewski został dyrektorem szpitala MSWiA w lipcu 2017 r. objął stanowisko po tym, jak ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak odwołał całą dyrekcję szpitala, w tym jej wieloletniego dyrektora, prof. Marka Durlika.

Kornel Morawiecki w styczniu trafił na Oddział do Kliniki Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA w Warszawie. Wykryto u niego raka trzustki, przeszedł poważną operację. Niedawno polityk znów trafił do szpitala w ciężkim stanie. Po serii chemioterapii pojawiły się u niego problemy z nerkami i sercem. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zmarł 30 września. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę.

- Od wczoraj stan zdrowia mojego taty bardzo się pogorszył i jest we mnie pewien smutek - mówił kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Koalicja Polska. Paweł Kukiz skonfrontowany z wpisami internautów

d29kds2

Podziel się opinią

Share
d29kds2
d29kds2
Więcej tematów