Trwa ładowanie...

Dymisja dla Macierewicza była szokiem. "Trzymamy się tylko dzięki wsparciu innych"

Antoni Macierewicz o dymisji dowiedział się kilka godzin przed uroczystością powołania nowych ministrów w Pałacu Prezydenckim. Osoby z jego otoczenia przyznają, że to był duży cios dla polityka PiS.

Share
Dymisja dla Macierewicza była szokiem. "Trzymamy się tylko dzięki wsparciu innych"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2mw5qc

Zadzwoniliśmy do żony Antoniego Macierewicza Hanny, ale nie chciała rozmawiać o dymisji męża. Osoby z jego bliskiego otoczenia przyznają jednak, że odwołanie ze stanowiska ministra obrony było dla niego szokiem.

- Trzymamy się tylko dzięki temu, że dostajemy bardzo dużo telefonów i wiadomości z ogromnym wsparciem. Wiele osób kontaktuje się z Antonim i wyraża swoje poparcie dla niego. To mu pomaga – mówi Wirtualnej Polsce osoba z bardzo bliskiego otoczenia polityka PiS o tym, że straci tekę ministra obrony, dowiedział się we wtorek rano, na kilka godzin przed zaprzysiężeniem w Pałacu Prezydenckim nowych ministrów. Decyzja o jego dymisji zapadła w nocy z poniedziałku na wtorek. Do końca nie wierzył, że przegra w sporze z prezydentem Andrzejem Dudą.

Także w PiS zmiana w MON była co najmniej niespodzianką. Nie do końca pozytywną. – Byliśmy tym bardzo zaskoczeni. Zwłaszcza, że Antoni Macierewicz był bardzo dobrym ministrem, świetnie wypełniał swoją funkcję – mówi Wirtualnej Polsce Michał Jach z PiS, szef komisji obrony.

d2mw5qc

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapewnia jednak, że wszystko jest w porządku. Na pytanie o to, czy Antoni Macierewicz jest pogodzony z dymisją, odparł jedynie w rozmowie z wyborcza.pl: - Tak. Rozmawiałem z ministrem.

Zobacz, co Maciereiwcz mówił w czasie pożegnania z MON:

d2mw5qc

Podziel się opinią

Share
d2mw5qc
d2mw5qc
Więcej tematów