Trwa ładowanie...

Dwóch Polaków i Bułgar zatrzymanych na lotnisku w Poznaniu

Mężczyźni byli poszukiwani na podstawie listów gończych. Do pierwszego zatrzymania doszło w poniedziałek, kiedy samolotem rejsowym do Poznania z Edynburga przyleciał 33-letni Polak. We wtorek z Holandii do Polski przyleciał kolejny zatrzymany. Bułgara zatrzymano w środę, przed wylotem do Londynu.

Dwóch Polaków i Bułgara zatrzymała na lotnisku Ławica w Poznaniu Straż Graniczna. Zdjęcie ilustracyjneDwóch Polaków i Bułgara zatrzymała na lotnisku Ławica w Poznaniu Straż Graniczna. Zdjęcie ilustracyjneŹródło: WP, fot: Maciej Szefer
d38ymhr
d38ymhr

Pierwszy z zatrzymanych przyleciał do Polski ze stolicy Szkocji. 33-letni mężczyzna uchylał się od płacenia alimentów.

- W trakcie kontroli realizowanej przez funkcjonariuszy SG w Poznania-Ławicy okazało się, że Polak poszukiwany jest na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim w celu odbycia 15 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną karę grzywny nałożoną na niego za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna od razu uregulował zaległość wpłacając 1500 zł na rachunek bankowy poszukującego go sądu i został zwolniony – przekazała rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak.

Kolejnego dnia samolotem rejsowym z Amsterdamu do Poznania przyleciał wydalony z terytorium Holandii 32-letni Polak. Mężczyzna został zatrzymany w celu odbycia przez niego kary pozbawienia wolności w wymiarze 20 miesięcy z uwagi na uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Po sporządzaniu dokumentacji służbowej mężczyzna został przekazany policji.

Bułgar zatrzymany na lotnisku w Poznaniu

- W środę rano z Poznania do Londynu próbował wylecieć 39-letni obywatel Bułgarii. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna za naruszenie ustawy o prawie do własności przemysłowej, był poszukiwany przez sąd w Żarach w celu odbycia 115 dni zastępczej kary pozbawienia wolności, w zamian za niezapłaconą karę grzywny – wskazała Konieczniak.

d38ymhr

Zatrzymany Bułgar, miał możliwość uregulowania zaległości zamiast odbycia kary. - Cudzoziemiec skorzystał z tej możliwości i po wpłacie 4600 zł na konto bankowe sądu został zwolniony - dodała Konieczniak.

Rosjanie byli bez szans. Ukraińcy chwalą się strąceniem śmigłowca szturmowego Ka-50

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d38ymhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38ymhr
Więcej tematów