WP
IAR

Dwie strzelaniny na zachodzie Stanów Zjednoczonych

Dwie strzelaniny z ofiarami śmiertelnymi na zachodzie Stanów Zjednoczonych. W stanie Waszyngton zginęli uczniowie, w Kalifornii - policjanci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwie strzelaniny na zachodzie Stanów Zjednoczonych
(© 2014 KOMONews.com/AP)
WP

W piątek przed południem pierwszoklasista z liceum w Marysville niedaleko Seattle podszedł do stolika w szkolnej stołówce, wyjął pistolet i zaczął strzelać. Jedna uczennica zginęła na miejscu, a czwórka nastolatków w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Motywy działania sprawcy nie są znane. Chłopak był popularny w swojej szkole, ale w ostatnim czasie jego wpisy na Twitterze zawierały dużo agresji.

"Jako kraj i jako miasto powinniśmy zastanowić się, co się dzieje, przyjrzeć naszym wartościom, poszukać rozwiązania jak to wszystko zatrzymać" - mówił po zdarzeniu szef policji z Marysville Rick Smith.

W tym samym czasie w Kalifornii trwał pościg za sprawcą kolejnych strzelanin. W rejonie Sacramento 34-letni mężczyzna w dwóch osobnych incydentach postrzelił trzech policjantów oraz przechodnia. Dwóch funkcjonariuszy zginęło, trzeci jest ranny w ramię. Napastnik użył karabinu wzorowanego na wojskowym AR-15. Po kilku godzinach został ujęty.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP